jante 17"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si care or fi mai usoare?alea din aliaj pe 16" sau 17" sau alea stock din tabla pe 15" ?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #32
      alea din plastic)

      Comment


      • #33
        va dati seama ca daca eram multumit ramaneam cu capacele ei...dar vreau si eu altcva....stiti si de aceea...deci 16" imi trebuiesc..acum bani) my trebuiesc

        Comment


        • #34
          dar nijte shopuri online?? pt d'astea de 16.. ...a si gume c sa pun pe ea pentru....sa zic my buna..performanta?

          Comment


          • #35
            cristi, in primul rind suntem romani... adica "my" nu este acelasi lucru cu "mai"

            arata penibil cind cineva scrie asa. La fel si cu tz, sh, si altele...

            Despre roti: cind le cumperi, iei frumusel cintarul cu tine, unul care suporta 20 kg si faci masuratori.

            Spre exemplu, la mine, rotile de 17" cu tot cu anvelope au aproape aceeasi greutate ca alea de fabrica, din tabla... sunt astea mai grele cu vreo 200 grame, sau asa ceva, nu mai tin minte exact.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #36
              am inteles...multumesc pentru explicatii

              Comment


              • #37
                sal

                Originally posted by dsign
                jantele care nu iti iau din demaraj sunt alea usoare, cit mai usoare...

                cum pot sa imi omologhez alta dimensiune a pneurilor decat cea din certificat? mc mult

                Comment


                • #38
                  Mergi la RAR si intreaba pe acolo, cineva se va oferi sa tile treaca in talon contra unui "cadou".
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #39
                    Referitor la scrisoarea dumneavoastra, va comunicam ca pentru a
                    completa in cartea de identitate a vehiculului (C.I.V.) alte anvelopele si
                    jante ce pot fi montate optional pe un anume tip de autovehiculul
                    (mentionate in documentele de omologare de tip a vehiculului), trebuie sa luati
                    legatura cu reprezentantii nostri abilitati sa faca modificari in
                    C.I.V. Tariful pentru o astfel de prestatie este în jurul sumei de 70 RON.
                    In cazul unui vehicul echipat cu anvelope/jante care nu sunt mentionate
                    in documentele de omologare acesta determina reomologarea vehiculului,
                    operatiune care presupune inclusiv efectuarea obligatorie a
                    incercarilor privind performantele sistemului de franare si etalonarea
                    vitezometrului, si, daca Laboratorul de incercari pentru siguranta rutiera
                    decide, a incercarilor privind stabilitatea vehiculului si zgomotul acestuia.
                    Omologarea se va acorda numai daca rezultatele incercarilor si
                    verificarilor efectuate atesta indeplinirea conditiilor tehnice aplicabile.
                    Tariful pentru o astfel de prestaþie este de peste 400 RON putand urca
                    in functie de tipul de incercari la care este supus autovehiculul.
                    Programarea pentru reprezentanta Voluntari, se face la numarul de
                    telefon 9672.

                    am trimis mail la RAR Bucuresti, si asta mi-au trimis ei inapoi.Sper sa fie de folos
                    Last edited by andrei; 12 December 2007, 23:22.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Asta oficial. Ca la negru, se face mai simplu, fara teste...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #41
                        Salut,

                        Ca sa se clarifice un pic polemicile cu demarajul pentru jante mai mari, va rog folositi acest link!

                        Puteti introduce in stanga dimensiunile standard ale rotilor de Logan si in dreapta eventualele configuratii pe care le aveti.
                        Asa veti vedea daca exista diferente de diametru al rotii. Daca roata e mai mare, demarajul va avea de suferit!
                        Partea misto e ca acest programel intoarce si modificarile de latime ale rotii.

                        Informativ:
                        Dimensiuni roti standard Logan (de aliaj):
                        - jante 15x6.5, ET35
                        - cauciucuri 185/65R15

                        Comment


                        • #42
                          da in topicu' asta nimeni nu da exemple de jante (poze, siteuri etc) care sunt mai bune .......ceva de genu Preturi.....
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            cel mai misto stau lemans-urile pe logan !!! caut de juma de an unele de vanzare ...

                            sincer nu cred ca o saiba nimeni probleme cu planetarele, cu orice fel de janta, nu a am auzit pe nimeni sa aiba de nici un fel de cand a aparut loganul...
                            o sa creasca consumul un pic, caci e suprafata de rulare mai mare, dupa cum a zis si dsign, si nu o sa iti mai scartaie lafel rotile cand pleci de pe loc...
                            gaborii nu prea se baga la jante ca e amenda foarte mica, si se complica, gen vreo 100ron, si vreo 3 puncte, dar daca n-ai talonul la tine si-l cinstesti, sau faci pe nevinovatu...

                            Merita

                            Comment


                            • #44
                              215/45/17 !!

                              Pleaca mai greu masina cu ele ptr ca sunt mai grele ca cele stock. In rest..consider ca am stabilitate mai mare atat in viraje cat si la drum lung !
                              Attached Files
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • #45
                                Vrei ceva usor Incearca Allegerita (cele mai usoare jante din lume in momentul de fata pentru masini stock) 6.8 kg / bucata 17" disponibile in 10 culori
                                Sau UltraLeggera tot de la OZ dar sunt destul de scumpe
                                1.6 MPi Icy White

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google