Service Dacia Shop Dezamagire Totala

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    tu stii cu ce se mananca!?

    Comment


    • #32
      Cu ce se mananca ce ?
      Scuze pentru off topic

      Comment


      • #33
        Dacia shop este o afacere..la fel si service-ul.Dupa circa 20 de ani decand umblu cu diferite masini in diferite service-uri pot sa iti spun cu mana pe inima ca un mecanic mai poate sa si greseasca.Cel mai bine era sa iei legatura cu cel care ti a montat arcurile si abia dupa aia sa postezi aici indiferent daca se rezolva sau nu.Cat despre magazinul lor on line am constatat de ceva vreme ca toate piesele sant mai scumpe decat in alte locuri...deci le comanda in alta parte si pun adaos comercial iar voi le cumparati.Mai cautati si pe alte site uri de piese auto si o sa vedeti diferentele.

        Comment


        • #34
          @gaglar, ce scrie deasupra usii service-ului respectiv? Scrie cumva DaciaShop? Vezi ce vorbesti prietene, ca o dai in insulte grave si nu e bine. Este treaba omului ca face o afacere de apartament si-i merge bine, nu este deloc treaba ta.

          Repet, decat sa faci gargara si sa mergi in 7 locuri sa verifici super bolidul, mai bine te duci din prima la mecanic, vedeti impreuna ce a gresit.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #35
            Nu va mai certati ca nu aveti cu cine. Este un pusti de 19 ani daca varsta de la avatar e reala care nu stie nimic legat de mecanica.

            Este tipul de client care de cand intra pe poarta service-ului este TOTAL NEMULTUMIT.

            Oricum vecinu de bloc care este lacatus stie mai multe decat cel care lucreaza in service.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #36
              Bine am 19 ani e vreo problema ? Daca ai 30 de ani inseamna ca esti suficient de destept sau onest? omu cat traieste invata nu cred ca conteaza cati ani ai conteaza cat te duce capul , degeaba ai 30 sau mai mult daca tu ai mintea unui copil de 16 ani oricum ma contrazic cu unii dintre voi degeaba ca tot pe a voastra o tineti nu sunteti instare sa aceptati ca omu a gresit si mai aveti si tupeu sa va dati cu parerea cum sunt eu , fata de unii dintre voi muncesc pe 1200 de lei la 30 de ani si sunt invatati sa linga pe la unii pe la altii poate pica ceva si pe la ei ) . Eu cand am vorbit cu patronu de la service a zis ca sunt in colaborare cu dacia shop si sorin a zis lafel . Tatal lui sorin a fost coleg de clasa cu patronul de la service din ce mi-a spus patronul atunci si de aici dacia shop are service si nu am insultat cu nimic "stimatul dacia shop" am spus adevaru ca aveti la vanzare chinezarii si pe site e trecut ca producator sorantech .

              PS: Degeaba incerc sa explic ce sa intamplat pentru ca unii dintre voi care sunt "asociati/prieteni si altele " o tineti pe a voastra si imi pierd rabdarea degeaba si ma abtin mult sa nu va bag prin anumite gauri pentru ca nu suport lingaii care nu sunt instare sa recunoasca .
              Si dacia shop aveti noroc ca cumpara lumea dupa forum piese de la voi ca altfel erati demult falimentari . (Parerea mea )

              Comment


              • #37
                Nu intru in polemica cu tine. Da am si eu o intrebare: banuiesc ca telefon mobil ai, televizor ai, calculator ai plus multe altele, UNDE SUNT FABRICATE ? Iti spun eu daca nu ai avut curiozitatea sa te uiti IN CHINA !!!

                Daca alea merg de ce nu ar merge si anumite produse auto fabricate in CHINA ?
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #38
                  Originally posted by L3on View Post
                  Dacia shop este o afacere..la fel si service-ul.Dupa circa 20 de ani decand umblu cu diferite masini in diferite service-uri pot sa iti spun cu mana pe inima ca un mecanic mai poate sa si greseasca.Cel mai bine era sa iei legatura cu cel care ti a montat arcurile si abia dupa aia sa postezi aici indiferent daca se rezolva sau nu.Cat despre magazinul lor on line am constatat de ceva vreme ca toate piesele sant mai scumpe decat in alte locuri...deci le comanda in alta parte si pun adaos comercial iar voi le cumparati.Mai cautati si pe alte site uri de piese auto si o sa vedeti diferentele.
                  ai dreptate ca preturile sunt mai scumpe.dar ai garantia ca nu iei piese contrafacute.macar stiu ce sa cumpere pentru revanzare .ce faci daca iei mai ieftin cum a fost cazul meu (distributie)si dupa 20.000 a facut poc cureaua si s-au dus 2000 lei ?

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by gaboneygg View Post
                    ai dreptate ca preturile sunt mai scumpe.dar ai garantia ca nu iei piese contrafacute.macar stiu ce sa cumpere pentru revanzare .ce faci daca iei mai ieftin cum a fost cazul meu (distributie)si dupa 20.000 a facut poc cureaua si s-au dus 2000 lei ?
                    Pai depinde de unde iei piesele.Sant cateva firme mari care se ocupa de asa ceva si care nu isi permit sa iti vanda piese contrafacute.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by B-53-SDP View Post
                      Nu intru in polemica cu tine. Da am si eu o intrebare: banuiesc ca telefon mobil ai, televizor ai, calculator ai plus multe altele, UNDE SUNT FABRICATE ? Iti spun eu daca nu ai avut curiozitatea sa te uiti IN CHINA !!!

                      Daca alea merg de ce nu ar merge si anumite produse auto fabricate in CHINA ?

                      Merg cu capete de bara Lermforder (Made in Romania) de 4 ani de-acuma (le-am schimbat cu CGK in 2009). Am folosit jante de 17, am fost la curse, am suspensie ca piatra.

                      Clientii fug ca dracu de tamaie de piesele romanesti, insa asa e cand esti prost si plin de prejudecati : nu accepti chestii noi.
                      Last edited by crististreulea; 11 October 2013, 23:28.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        DESTEPTULE PIESELE SUNT CUMPARATE DE LA VOI DACIA SHOP ESTI CHIAR STRESANT DACA CUMPARAM PIESELE DIN ALTA PARTE DE CE MAI ZICEAM CA AVETI PRETURI MARI SI MULTE CHINEZARII SI ALTE MAGARI CARE LE FACETI? SI EU AM LUAT DE LA VOI PLACUTE DE FRANA SI NU MI-ATI DAT NICI UN FEL DE FACTURA AM PRIMIT FACTURA DOAR DE LA MARELE VOSTRU SERVICE SI MECANICU DUPA CE A TERMINAT ZICE HAI CA NU ITI MAI DAU FACTURA CA NAI CE FACE CU EA SI IAM ZIS BA AM CE FACE O SCAD PE FIRMA [Am scris cu majuscule ca sa vezi ca observ ca ai monitorul cam mic ] AM FOST CU EL SI CAND A LUAT PIESELE SI CAND AU FOST MONTATE IN ACEEASI ZI . Nu am nimic impotriva ca aveti voi preturi mari si chinezarii doar ca va dati prea destepti si profesionisti cand defapt sunteti niste amarati de bisnitari care au pus mana pe un domeniu "daciashop.ro" observ ca incerci niste chestii urate sa intorci vorbele cum vrei tu dar cu mine nu iti merge ! .

                        Comment


                        • #42
                          Prietenas, te rog frumos sa ma scuzi ca iti spun dar, sincer acum vorbesti fara stii cu cine.

                          Si din cate vad eu nu prea te duce capul. Il ai doar ca sa nu te ploua in gat.

                          Baietii de la acel service sunt chiar buni in ceea ce fac, la fel si Dsign si Soran. Ii cunosc de mult timp si am colaborat foarte bine cu ei la fel ca 99% din colegii de forum. Chiar te rog sa vii o data la o intalnire si sa ii vezi fata in fata si sa discuti cu ei si o sa iti schimbi radical parerea.

                          Dar probabil ca, nu o sa ai curajul asta pentru ca esti un las FOARTE RAPID IN TASTE.

                          Urat din partea ta.

                          Replici din astea acide le ziceam cand tu mergeai in picioare pe sub pat.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • #43
                            eu nu-i cunosc personal si nici in acel service n-am fost , dar nu e frumos sa arunci cu noroi in cineva (persoane si firme) daca nu ai dovezi solide si daca nu ai fost cu problemele inapoi la ei sa le remedieze (pe garantie). o greseala umana e oricand posibila , dar de aici si pana la a acuza ca piesele is chinezarii la pret de piese originale e drum lung.
                            eu tot nu inteleg ce le reprosezi. au montat arcurile rau ? te duci inapoi si le arati . sa vezi ce spun. ti-au dat sau nu factura ? ti-au facturat alte piese decat cele pe care le-au montat ?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • #44
                              B-53-SDP Vrei sa ne intalnim sa vezi ce rapid sunt de maini ? asa ca crezi ca daca am 19 ani sunt un fraier .Doar asa sa vezi cat de las sunt !

                              Costi : Pe cele care au fost montate loganului 1.5 dci au fost facute facturi si pe piese si pe manopera la masina mea mi-a dat factura doar pe manopera atat, Stiu ce spun cand zic ca sunt chinezarii turcisme unele dintre . Soferii de acolo alimenteaza multe dintre magazine ma refer la soferii de autocare de la filaret turcii stiu ce vorbesc pentru ca am pe cineva in familie cu chestii dastea . (Patronul de magazin se duce vorbeste cu soferul ii da 50 de euro si ii aduce ce vrea el de la piese auto pana la haine parfumuri ...etc )

                              Ps: Imi cer scuze pentru ce ii spun lui sdp dar chiar ma enerveaza ca spune ca sunt un las daca doreste ii arat oricand cat de las sunt si sa il vad atunci ce poate spune .Rog un moderator sa inchida topicul daca am scris ceva gresit . Multumesc
                              Last edited by gaglar; 11 October 2013, 21:34.

                              Comment


                              • #45
                                Nu fii meltean si argumenteaza cu ce te-au deranjat cei de la service. Ca nu ai cunostinte tehnice nu-i o problema , dar macar scrie coerent , scurt si la obiect.

                                Ps: daca ii acoperea cineva de pe forum acest topic era demult inchis , iar tu aveai ban. Asa ca spune clar ce te-a deranjat , nu jicni alti colegi de forum.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google