Uruit De Fier Pe Fier In Zona Roti Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    fac o buza de uzura,un canal o sa observi da sunt piperate,si uitete si la placute eu cand le-am schimbat erau fier pe fier erau ca foitele placutele de pe stanga asa de rau erau duse acum mai intereseazate ce poate fi dute la un service si vezi ce spun si ei,dar unul bun nu orice nea vasile de la colt,bafta

    Comment


    • #17
      Cati km ai cu masina? Eu am aproape 90.000 km, are al 3-lea rand de placute si discurile sunt cele stock inca si nu am avut problema asta.
      O chestie care nu te costa decat 10 minute: da scutul jos si vezi daca mai face.
      sigpic

      Comment


      • #18
        am 62 k km si e al doilea rand de placute si discurile tot stock..ms mult baietii de ajutor..

        Comment


        • #19
          tot 62k am si eu si am schimbat al doilea set de placute plus discuri deoarece ultimii 15k au fost facuti in oras,si de atunci au inceput problemele,multa bafta

          Comment


          • #20
            placute frana sau disc frana cu uzura....daca ai abs si simti cand apesi frana ca iti bate pedala in talpa ,,,schimba discurile si placutele pe fata fara sa mai cauti 'cai verzi pe pereti'.....
            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

            Comment


            • #21
              rulmentul de presiune este comandat hidraulic (nu prea am intilnit cazuri sa faca zgomot si sa mai ai ambreiaj!). La kilometrii pe care ii ai, sint excluse planetarele (am curaj sa fac pariu). rulmentii i-ai verificat? aicearca sa rulezi la viteza de peste 60 si faviraje scurte stinga-dreapta. daca suzi acel huruit in conditiile astea, atunci e vorba de rulment.

              Comment


              • #22
                vezi sa ai prezoanele stranse bine, un coleg avea simptome similare la plecarea de pe loc si la accelerare

                Comment


                • #23
                  sincer am fost la mecanic de incredere,sa uitat la placute lea dat un pic cu smirghel si a uns culisantele care strang placutele ca erau uscate si de atunci nimic nici un zgomot..ciudat nu?

                  Comment


                  • #24
                    Nimic ciudat, eu am schimbat un rand de placute (fata-spate) dupa 3-4 zile de la montaj, imi facea masina ca dracii aia mari.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google