Motorina La "mana A Doua"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu e sanatos sa vorbim de baieti
    De gasit se gasesc .
    Pur si simplu ei nu fac nimca rau , au un consum declarat de X % si normal ca daca se straduie fac mai putin. Mai castiga si ei o felie de paine. Nu e frauda. Defapt sa stii ca primesc cadou motorina aia.

    Daca sunt client fidel, normal ca nu-si permit sa o scumpeasca asa subit (acum putin timp era 2,5 lei).

    Comment


    • #17
      Nu mai este motorine naspa sau de agricultura...Toata este la fel..
      Am luat loganul de 2 ani si am alimentat cu motorina "mulsa" si merge de rupe.Nu prea stie unde este pompa la benzinaria masina!!.Important este sa ai un ciorap si pilnie cu doua site sa retine impuritatile sau condensul -apa.

      Comment


      • #18
        OMV cumpara de cand a intrat pe piata din romania aproape toti carburantii de la rafinariile Petrom, asa ca nici nu mai au rost comentariile. Acelasi carburant doar ca altfel colorat si bineinteles la alte preturi ca romanul cumpara numa ce-i mai scump.

        Tot ce cumpar si este "muls" ... este scost numai din rezervor, niciodata din vreun butoi.
        Last edited by iuli81; 15 June 2008, 19:00.

        Comment


        • #19
          Motorina proasta ma-i gasesti la locomotive sau la vapoare(impingatoarele de pe Dunare).Eu mai iau de la tiruri direct din rezervor si merge unsa.Am un prieten care lucreaza la o statie peco si i-mi spunea sa nu alimentez cind se descarca cisterna .In agricultura tractoarele si combinele de provenienta straina nu merg cu orice fel de motorina cum era pe vremuri ,cind alimentez "motorina mulsa" am o pilnie cu doua site .

          Comment


          • #20
            Degeaba ai palnie, motorina poate are apa.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              Degeaba ai palnie, motorina poate are apa.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Depinde

                Eu scot motorina de la el din rezervor si apoi o pun in bidon dupa care o pun in masina la 2 zile....Operatiune o fac dupa ce el alimenteaza la petrom si merge de nu are aer.

                Comment


                • #23
                  Sambata am luat cu un prieten motorina de la petrom am pus 5 litri int. Bidon de plastic iar restul am bagato in masina prietenului,azi am vazut ca in bidonul de plastic erau bule de apa( putine dar erau)tin sa precizez ca bidonul a fost uscat .Parerea mea este ca motorina "mulsa " este buna daca o iei de la cine trebuie si pusa in bidoane si lasata la decantat .

                  Comment


                  • #24
                    Sunt palnii cu sita fina prin care nu trece apa si sunt convins ca in rezervor ajung mult mai multe impuritati daca pui motorina de la pompa, decat daca o torni tu singur printr-o sita fina, eventual si print-un un ciorap de dama. Am mai postat despre asta.

                    Cine a turnat macar o data motorina, care avea apa, prin ciorap a observat ca bulele de apa raman deasupra, nu curg deoarece ciorapul e imbibat cu motorina care e "grasa".
                    Last edited by Guest; 11 August 2008, 16:49. Reason: post consecutiv

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by iuli81 View Post
                      Bag motorina la 3,5 lei de fiecare data cand merg acasa la BV. Omul se ocupa de cativa ani numai cu asta si de vreo 3 ani bag de la el de fiecare data cand am ocazia. Ce cumpara de la TIR-uri e numai din rezervoare si niciodata nu l-am vazut sa ia de la Rabe sau Saviemuri.

                      Mereu imi zice de la ce firma este si niciodata n-am avut nici cea mai mica problema. Dimpotriva, merge masina mai bine cateodata decat cu ce bag de obicei la pompa. Are omu toate sculele... Tu deschizi doar rezervorul si el se ocupa de tot.

                      Mie imi convine si asa cum am mai zis, 1 leu la litru se cunoaste. Voi baga de la el in orice masina imi iau pe viitor fiindca e super serios. Nu recomand sa luati de la orice om pe care il intalniti dar de la surse sigure si din rezervor, de ce nu?

                      Alaltaieri am bagat OMV, tot de la el, luata din Cisterna OMV cu 10 minute mai devreme.





                      Si daca tot i-ai facut publicitate vezi ca saptamana viitoare e posibil sa nu mai fie ca l-au bagat la racoare)

                      Comment


                      • #26
                        Totusi...nu a dat nume...
                        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by gigiman View Post
                          Sunt palnii cu sita fina prin care nu trece apa si sunt convins ca in rezervor ajung mult mai multe impuritati daca pui motorina de la pompa, decat daca o torni tu singur printr-o sita fina, eventual si print-un un ciorap de dama. Am mai postat despre asta.

                          Cine a turnat macar o data motorina, care avea apa, prin ciorap a observat ca bulele de apa raman deasupra, nu curg deoarece ciorapul e imbibat cu motorina care e "grasa".
                          Subscriu si eu,asa procedez si eu

                          Comment


                          • #28
                            Decat sa va complicati cu strecuratul mai bine bagati direct motorina buna.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Eu am prieteni pe la benzinarii care scot motorina cand vin cei cu tirurile si o vand cu 1ron mai ieftin.

                              cunoscuti mai baga motorina mai ieftina facand manevre cu soferii de tir.

                              eu unul nu am auzit pe niciunul sa aiba probleme, nu mai exista motorina murdara, numai sa sti de la cine o iei, sa nu fie vreun excroc care mai baga cine stie ce in ea.
                              la logan am auzit la cele dci ca ar avea probleme cu injectoarele deci fiecare pune pe riscul lui...
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Eu aveam un cunoscut care baga motorina de la armata(furata).
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google