Motorina La "mana A Doua"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si eu am un fin care a bagat doar 10 litri de motorina de la petrom.Restul...Se descurca...Lucreaza pe o wola!
    Are un logan de 65 de cai din 2004 si aproximativ 30000 de km si nu a avut probleme la motor...Deci se poate!!

    Comment


    • #32
      Si motorina de la statiile peco e murdara, mai ales daca ai norocul si nimeresti dupa ce a fost cisterna si a descarcat.

      Comment


      • #33
        Daca sti de unde o iei, e in regula. Daca vine omu cu ea gata bagata in sticla fara sa sti sursa...Mai bine nu.
        Eu am sursa cu 3 lei litrul Euro4 (pt tata-meu la Mertan) - dar cantitate limitata (40-60 litri/luna)

        Comment


        • #34
          Pacat ca nu se gaseste si benzina la mana a doua
          sigpic

          Comment


          • #35
            Se gaseste dar mai greu!

            Comment


            • #36
              Nu as baga niciodata asa ceva in motor, dai mai putin la combustibil si dai mai mult pe reparatii.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                Am luat si eu 40 L de motorina de la un "tip" , direct de la camion (pe care lucreaza), este euro 4 , si chiar nu am avut nici o problema , si masina tragea la fel ca si inainte . Nu stiu daca am avut noroc de ceva bun, dar consider ca pe piata nu prea mai sunt motorine proaste . Si oricum ar fi , chestia asta cu aprovizionatul de la camion, no sa-mi devina un obicei.
                , sunt cu ochii pe voi !
                :thumbsup:

                Comment


                • #38
                  Eu folosesc motorina de la baieti, dar am palnie cu sita fina (de benzina) prin care nu trece apa si am facut 40.000 intr-un an si ceva. Economie

                  Comment


                  • #39
                    Si daca motorina aia are impuritati sau apa ce te face sa crezi ca nu trec prin sita?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Am luat motorina de la "baieti", ei oricum alimenteaza din "PECO" (euro 4 -Petrom), conteaza in ce recipiente ti-o aduce. Eu o transfer in bidoane de 10 litri transparente (de apa plata) sa ma asigur ca nu sunt probleme. Confirm cel mai bun filtru - panza de parasuta militara - ramane inclusiv apa in ea.

                      Comment


                      • #41
                        Eu am foarte multi cunoscuti care baga motorina de la "baieti" de foarte mult timp si inca nici unul nu s-a plans ca are ceva cu masina.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #42
                          Nu stiu de ce puneti asa mare acent pe apa din motorina luata de la "baieti". Macar aici am posibilitatea sa vad ce bag in rezervor, in timp ce de la pompa nu. Sau la pompa nu are nici impuritati si nici apa?
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #43
                            Daca sunteti baieti destepti uitati-va la statiile de unde alimenteaza tirurile si vb cu soferii, v-o da cu vreo 1-1,2ron mai ieftina. Si uite asa faceti plinul direct de la pompa, treaba e ca are debitul mai mare si te chinui putin cand bagi...
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Si eu am bagat sute de litri in rezervor cu 2.5lei/litru cand la pompa era 4lei/litru..Si nu are absolut nimic motorul,eu folosesc si palnie cu sita fina(retine impuritatile si apa) ca sa fiu mai sigur
                              Ca sa zic asta asta e inca unul din avantajele de a avea diesel...motorina gasesti,benzina mai ieftina nu prea gasesti.
                              Last edited by SUPERCAR; 27 October 2008, 19:51.

                              Comment


                              • #45
                                Dci u meu are 5500 km acuma si-a vazut peco doar 1 data cand l-am ridicat de la dealer doar cu motorina furata merg si care-i problema ca n-o vad ? Cat timp e euro4 si vezi exact si sti de unde iei .
                                ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google