Schimb Anvelope

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb Anvelope

    Salut tuturor! Pentru ca a venit iarna, as vrea sa imi schimb si eu anvelopele. Mesajul se adreseaza celor din Galati pentru ca as vrea sa stiu unde as putea sa gasesc o vulcanizare mai ieftina. Anul trecut am schimbat pe Cosbuc si am pletit aprox. 80 de lei (vis-a-vis) de Doru si Mircea. am auzit ca se gasesc vulcanizari care fac aceasi treaba pentru 40 de lei. Va multumesc .

  • #2
    Radule, problema asta puteai sa o ridici pe Sectiunea LC Galati; in alta ordine de idei nu cel mai ieftin e si mai bun.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Asa e, dar la urma urmei e doar un schimb de anvelope. si e o diferenta de la 80 la 40 de lei.

      Comment


      • #4
        Schimbat pe Centura anvelope, cu 15lei/bucata, inclusiv echilibrat. Locatia: cand vii din oras spre Combinat, inainte de intrarea pe Viaduct, se face dreapta; tii tot inainte si te opresti in vulcanizarea recomandata de mine.

        Comment


        • #5
          Schibat 4 cauciucuri echilibrat 2 = 40lei, la vulcanizarea de la turnul de televiziune. Am platit atat ptr ca am contract cu ei.Pentru altii nu stiu cat este pretul dar merita incercat.

          Comment


          • #6
            Pai, la primavara, "contract" ma cheama.
            Tot frecand an de an suruburile de la roti, de catre tot felul de Dorei, unu' mai priceput ca altul, am ajuns sa am la butucul dreapta spate 3 feluri de suruburi. Dintr-un total de patru, trei sunt diferite si necesita 2 chei: 17 si 19. Evident ca am si 2 metrice acolo: 10 si 12.
            Ha, treaba nu?

            Comment


            • #7
              Pe o roata am cauciucul montat invers. Asa ramane. Nu stiam ca anvelopele cu sens de rotatie se monteaza numai pe o parte a masinii. Eu tin roata de rezerva cu cauciuc de iarna pe ea si anul asta am montat-o pe alta parte decat anul trecut ...

              Comment


              • #8
                Am auzit ca la vulcanizarea de langa Dedeman este 10 lei / roata de schimbat opinca. Confirma cineva? E braga, nu alta.

                Comment


                • #9
                  nu iti recomand vulvanizarea de la viaduct este un mos care mia rupt un cauciuc barum devara si mai aveam putin sil bateam sa mio plateasca iam luat 1 milion pe ea eu de un an le schimb langa fabrica de bere si le zic eu pretul 40 lei echilibrat tot. Mosu de la viaduct in fiecare an veneam sa mi le reechilibreze din nou si ii dadeam 50 de lei ca tragea ba stanga ba dreapta ba aveam vibratii si cu astia am facut 2 schimburi iarna si vara si vad ca nu am probleme. Nu o lua ca pe o reclama sfatul. O zi buna sa aveti

                  Comment


                  • #10
                    fa o mica investitie,mai cumparati un set de genti,si ai scapat de chin,se amortizeaza in 2-3 ani ,plus ca scapi de dorei de rigoare!
                    www.diagnoza-auto.net

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google