Ati Satisfacut Stagiul Militar?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ati Satisfacut Stagiul Militar?

    Eu DA...
    2 luni la Caracal la infanterie si 4 luni la Curtea de Arges la Vanatori de Munte...
    Am facut cerere pentru a ma incorpora...
    Last edited by Ionut; 9 June 2008, 09:22.

  • #2
    Da. La marina fluviala. Din care 2 luni pe fosta nava prezidentiala a lui Ceausescu (nava Mures).
    Pentru mine armata a fost o perioada din viata cel putin interesanta daca nu placuta.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      Cam asa si pentru mine...Insa unii nu prea inteleg asta

      Comment


      • #4
        4 luni Scoala de gradati si 8 luni la Comisariat!Dupa armata m-am apucat de facultate!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Am zis pas
          Don't touch! Never ever steal
          Unless you're in for the kill

          Comment


          • #6
            Avand in vedere ca am prins acum perioada asta cand nu este obligatoriu , un hotarat NU !!!!

            Comment


            • #7
              Am amanat-o cu o sticla de whisky cu 2 saptamani inainte sa intre legea in vigoare ca mi-era frica ca o sa ma ia si pierd 6 luni degeaba.

              Comment


              • #8
                pas

                Si eu pas;
                as fi facut-o, undeva la vanatori de munte...dar nu mi-am permis sa lipsesc 6 luni..M-au legat responsabilitatile..
                bafta
                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                Comment


                • #9
                  Nu am participat la stagiul militar si sunt cel mai bucuros din cauza asta!!

                  Comment


                  • #10
                    Eu m-am dus de buna voie sa-l fac , imediat dupa terminarea facultatii, si nu m-au primit! Cica nu erau locuri Si de atunci....Basta!
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #11
                      Cei care n-ati facut armata sa nu va para rau,n-ati pierdut nimic!Eu am facut-o pe timpul lui Tcheashk,f#*@e de mama.Am bagat munci ca tampitu'.Din baiatu' mamei sa te trezesti peste noapte in mijlocul unor nebuni...Va spun eu,nu-i cea mai dulce viata.Am facut 7 luni la aviatie la Deveselu langa Caracal,numai aviatie n-a fost aia la porumb,sfecla,rosii,plantare de pomi.Apoi m-au trimis la munca in constructii la Casa Republicii,acum Parlamentul unde trag alesii nostrii la aghioase.Aveam "intalnire" cu nea'Nicu in fiecare sambata,ce mai privilegiu si ce-l mai pazeau baietii cu ochi albastrii...
                      Am muncit si acolo de mi-au sarit capacele si dupa 9 luni mi-au dat 1200 de lei,de casa ce sa mai zic?Intrau baietii in batalion disciplinar pe capete,fugeau din unitate,bateau ofiterii...O frumusete de armata am facut.Aveam baracile in Ghencea,langa stadion.
                      Cand m-am liberat nu mi-a venit sa cred ca nu mai intru inapoi pe nenorocita aia de poarta...
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #12
                        Sunt situatii si situatii D-fens. Si eu am muncit in armata dar nu a fost o atmosfera nenorocita.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          Ai dreptate,fiecare dupa noroc,o relatie ici,o pila colea.Eu n-am avut nici una,nici alta.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            Si ai facut si pe timpul odiosului armata. Adica tot ghinion .
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #15
                              Story of my fuckin' life...
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google