becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai nou a aparut Osram Nightbreaker Unlimited....http://www.amazon.com/OSRAM-Night-Br.../dp/B00G4L23PY
    Vorba este de argint iar tacerea de aur.

    Comment


    • Mie mi s-a ars faza scurta pe stanga, vreau sa cumpar 2 osram night racer. Intrebarea mea e daca nu sunt prea puternice, nu vreau sa-i orbesc pe altii si nici sa ma opreasca politia.

      E legal sa fie puse pe masina? Pe site-ul oficial osram scrie ca sunt doar pentru moto.

      Multumesc anticipat.
      Laureate albastru Egee.

      Comment


      • nu sunt prea puternice. sunt legale. am avut eu timp de 1 an si unul s-a ars.
        l-am scos si pe celalalt, ca nu cred ca o mai ducea mult, si am pus night breaker unlimited. poti sa le pui fara grija. dar e logic ca astea care lumineaza mai tare nu au viata foarte lunga. cred ca undeva la un an si jumatate- doi.

        Comment


        • @B997NDL cum ti se par "night breaker unlimited" ?...te rog, da-ne cateva impresii despre ele.
          Multumesc !

          Comment


          • mi se par foarte bune. am avut inainte si night breaker plus.
            parca totusi ma asteptam la o diferenta putin mai mare fata de "plus".
            posibil sa fi uitat eu cum lunimau night breaker plus. oricum, sunt foarte bune.
            singura observatie e ca am observat ca incalzesc cam tare. parca...

            Comment


            • Daca nu ma insel Night Breaker si NightBreaker plus sunt identice la cum lumineaza, doar durata de viata difera...Zic asta pt ca pe Symbol (bec H7 pe scurta) am incercat atat Osram Night Breaker cat si Philips X-treme Vision, si mi-au placut mai mult X-treme Vision.

              Pe Logan am folosit initial X-treme Vision si acum am Bosch Plus 90, si vreau sa zic ca imi plac mai mult Bosch-urile pt ca au lumina ceva mai alba, e mai odihnitoare ca la Philips...cand se vor arde Bosch-urile probabil ca voi incerca Osram NB Unlimited...

              Comment


              • uite aici cum se vad comparativ. vezi comentariul.
                osramurile night breaker le scotea si punea philips xtreme vision.
                osramurile aveau un an si jumatate iar phlipsurile erau nou noute.

                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                uite aici explicatia, la al treilea clip de sus in jos.



                osram +90% philips +100%
                iti dai seama unlimited cum e la +110% ?!
                Last edited by B997NDL; 8 April 2014, 22:56.

                Comment


                • imi cer scuze daca nu aici trebuia sa postez!
                  Imi pot face ceva "aia micii" daca am stopuri(clasice) cu semnal alb si bec(alb) pe semnalizare ?
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • Daca dai peste unul tzavnos ... si care chiar are chef sa dea o amenda, clar se va lega si de aspectul asta

                    Comment


                    • Originally posted by Alex Matei View Post
                      imi cer scuze daca nu aici trebuia sa postez!
                      Imi pot face ceva "aia micii" daca am stopuri(clasice) cu semnal alb si bec(alb) pe semnalizare ?
                      Nu se mai gasesc becuri galbene in comert?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • ba da,doar ca am bec cu leduri smd(nu mai stiu exact cum se numesc) si nu as vrea sa le schimb,dar daca intr-adevar voi avea probleme mai bine pun galbene.
                        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                        Comment


                        • Lumina ideala este cu tenta de galben. Cu cat mai alba cu atat mai neplacuta pe ploaie, ceata ori ninsoare, ca sa nu spun ineficienta.

                          Osram NightBreaker am.acum pe masina.
                          sigpic

                          Comment


                          • doctore, omul intreba de becurile de pe semnalizare spate
                            Alex, e logic sa se ia de tine, din moment ce in lege spune ca e obligatoriu sa fie galbena sau rosie lumina semnalizare spate.

                            Comment


                            • Originally posted by Alex Matei View Post
                              imi cer scuze daca nu aici trebuia sa postez!
                              Imi pot face ceva "aia micii" daca am stopuri(clasice) cu semnal alb si bec(alb) pe semnalizare ?
                              crede-ma ca nu as vrea sa merg in spatele tau si sa ma gandesc ce vrei sa faci: virezi sau te joci cu marsarierul?

                              Sent from my Vodafone 975 using Forum Runner
                              a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                              Comment


                              • Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! O sa imi iau becuri galbene,iar pe acestea le voi monta doar daca imi pun folie.
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google