becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred(nu sunt sigur ) ca se refera la becul de semnalizare la care bulbul este alb dar cand semnalizezi este galben.Ce treaba are marsalierul"..??
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • La asta ma refeream dar si colegul are dreptate.Daca gasesc pe vreunu care zice ca am modificate stopurile si cine stie.Mai bine pun bec galben pentru siguranta si pentru a nu lua vreo amenda(tatal)
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • vezi ca, din cate stiu, sunt si becuri cu led galbene. intreaba-l pe colegul Fane_CLK http://www.loganclub.ro/forum/praval...t43831p11.html

        Comment


        • mersi frumos,daca ma hotarasc il voi contacta.
          eu in momentul de fata am bec cum este cel de pe marsalierul loganului albastru(KAK)
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • alex matei sunt becuri cu leduri galbene. eu am cu led cree pe fata (galben).daca pui cu leduri o sa lumineze cam la fel ca ala clasic,pentru o iluminare mai puternica iti trebuiesc cu led cree(sunt cam scumpe)

            Comment


            • Credema ca daca ar fi dupa mine as lua si nu as mai sta pe ganduri,dar eu din pacate trebuie sa obtin aprobarea lu tata
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • legal ai voie doar lumina galbena sau rosie.
                sigpic

                Comment


                • rosu pentru semnalizare? n-as crede.
                  eu stiu asa: alb - lumini si pozitie fata; rosu - frana si pozitii spate; galben - semnalizare

                  Sent from my Vodafone 975 using Forum Runner
                  a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                  Comment


                  • Pai, cam crezi bine.

                    "5.7. Automobilele şi tractoarele trebuie să fie echipate în spate cu:
                    .................................................. ............................................
                    - două lămpi indicatoare de direcţie, cu lumină galben-auto intermitentă, ce pot fi combinate şi cu lămpile laterale, care semnalizează intenţia conducătorului de a schimba direcţia de mers;"


                    Sursa.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Da, confuzia vine probabil pentru ca masinile din SUA au semnalizari rosii si daca circuri cu o masina din SUA in Romania cu semnalizari rosii probabil politistii nostri te vor opri sa o admire Am dat si eu prin oras zilele astea de o MASINA! inmatriculata in California. Dar noi suntem in Romania deci... Oricum legal nu ai voie cu semnalizari rosii dar acum sa fim seriosi daca esti calm si nu te opreste politia pentru vre-o traznaie, cat de ghinionist sa fi sa te opreasca vreun Garcea si sa te penalizeze pentru semnalizari rosii ?

                      Comment


                      • Pe fata la semnalizari LEGAL poti cu alb sau galben, iar pe spate cu galben sau rosu.
                        asta in cazul in care nu s-a schimbat legea de cand am luat eu permisul (si eu nu stiu)

                        Comment


                        • intre timp se pare ca s-a mai schimbat regulamentul
                          Last edited by bogdan_1984; 10 April 2014, 08:19.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Razvy View Post
                            Pe fata la semnalizari LEGAL poti cu alb sau galben, iar pe spate cu galben sau rosu.
                            asta in cazul in care nu s-a schimbat legea de cand am luat eu permisul (si eu nu stiu)
                            Documenteaza-te bre, ca-i rusinos sa fii la un click distanta de raspuns, insa sa ai impresia ca le stii pe toate.

                            Comment


                            • Halogenul este 100% legal?Vreau sa-mi pun pe masina sau orice bec care bate mai bine pe timp de ploaie,ceata,tornada etc.

                              Cele care le am acum cand te uiti in far ai impresia ca sunt albastre,dar noaptea pe sosea sunt albe si nu se vede mai bine decat cele originale,e mult mai rau pe ploaie.

                              Comment


                              • halogenul ESTE legal. si xenonul este legal dar trebuie folosit in far cu lupa. si farul sa fie standard din fabrica.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google