becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foloseste cineva Osram Silverstar 2.0? Ma intereseaza mai mult diferenta fata de cele normale ( culoare lumina, putere, etc...).
    Multumesc.
    sigpic

    Comment


    • eu nu cred ca face senzatie silverstarul. de ce nu-ti iei asa ceva, daca vrei lumina ?

      sau macar night breaker plus. am avut din amandoua si sunt f multumit de ele.


      astea vad ca au doar cu 60% mai multa lumina, pe cand unlimited au cu 110%....

      Comment


      • Le-am gasit la un pret bun, foarte bun chiar, si vroiam sa vad o parere de la cineva care foloseseste acest tip de becuri.
        Mersi de link-uri.
        sigpic

        Comment


        • atunci, ia-le. au totusi +60% luminozitate fata de stock si cu cat sant mai puternice, lumina e ceva mai alba.
          daca pretul e bun, sunt foarte bune. si nefiind asa puternice ca night breaker (plus sau unlimited), au viata mai lunga.

          Comment


          • NDL cat te-au tinut acele nightbreaker unlimited si plus? Cred ca umblu de doua saptamani cu un bec ars si nu stiu ce sa achizitionez .
            Alte recomandari? Multam
            sigpic
            !

            Comment


            • cel mai putin m-au tinut night racer, care erau h4 si bateau f bine, dar erau pentru motoare. unlimited le am de un an si 3 luni, su nu par sa-si fi pierdut din putere. logic ca cele care fac multa lumina tin mai putin decat cele stock.
              asa iti iei osram long life si te tin de te plictisesti.

              Comment


              • Originally posted by rudy_grf View Post
                Foloseste cineva Osram Silverstar 2.0? Ma intereseaza mai mult diferenta fata de cele normale ( culoare lumina, putere, etc...).
                Multumesc.
                Intensitate ok, lumina mai alba, la distanta bat foarte bine. Le folosesc de aproximativ 2 ani.

                Originally posted by vdmihai View Post
                NDL cat te-au tinut acele nightbreaker unlimited si plus? Cred ca umblu de doua saptamani cu un bec ars si nu stiu ce sa achizitionez .
                Alte recomandari? Multam
                Osram Silverstar 2.0, iti recomand ca si utilizator.
                Last edited by danut1900; 18 November 2014, 22:55. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Multumesc amandurora .
                  Vreau ceva mai bun deoarece circul des noaptea. Nu pot sa ma plang de cele normale sa zicem asa, dar un upgrade mi-ar prinde foarte bine. Am dat acum o fuga in carrefour si kaufland sperand ca rezolv treaba repede, dar nu am gasit nici nightbreaker sau silverstar. O sa mai caut maine .
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • acolo sunt cam scumpe. de ce nu cauti online ? la kaufland aveau si una si alta.

                    Comment


                    • Sunt scumpe rău la Kaufland, cauta magazine online și unele au și sediu fizic și te duci și le ridici de acolo...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        .......................
                        asa iti iei osram long life si te tin de te plictisesti.
                        Confirm. Le am de vreo 4 ani, nu s-a ars niciunul pana acum. Am circulat destul de mult noaptea, pentru zi am DRL cu faza lunga palida, scutesc de efort filamentul de faza scurta a becurilor.

                        Comment


                        • Eu le am de 6 ani si le folosesc atat in oras (zi si noapte) cat si in afara orasului.

                          Inainte sa le pun, mi s-a ars un bec pe Valea Oltului. Mai nene si era un viscol si un ger afara - noaptea, evident, ca sa fie treaba treaba - de mi-au inghetat si mucii, in alea 5 minute cat am stat afara sa schimb becul. Am zis ca urmatorul set o sa fie unul care tine cat masina.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by danut1900 View Post
                            Intensitate ok, lumina mai alba, la distanta bat foarte bine. Le folosesc de aproximativ 2 ani.


                            Osram Silverstar 2.0, iti recomand ca si utilizator.
                            Multumesc frumos, le-am achizitionat deja si sunt foarte multumit de ele.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Urs View Post
                              Confirm. Le am de vreo 4 ani, nu s-a ars niciunul pana acum. Am circulat destul de mult noaptea, pentru zi am DRL cu faza lunga palida, scutesc de efort filamentul de faza scurta a becurilor.
                              Nu se ard, dar nici lumina nu mai fac ca noi. Nu ca noi ar face prea multa lumina.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Intreb si eu ,cum poate un bec cu filament in timp sa nu mai lumineze ca nou?
                                Din cate stiu doar cele cu descarcare in gaz(neon, mercur xenon) isi pierd proprietatile pentru ca in timp acel gaz se consuma.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google