Dimensiuni Saboti Frana Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dimensiuni Saboti Frana Spate

    Salut , am o mare nelamurire legata de dimensiunile Reale ale sabotilor de franare
    la modelul : Ambition -10- 2005 . Doresc sa- mi achizitionez un set nou de saboti iar pe multe site-uri gasesc diferite marimi in functie de producatori . As dori sa-mi spuna cineva dar fara glume proaste, va rog , dimensiunile reale ,si chiar si ceva sugestii ar fi bine venite, multumesc anticipat !

  • #2
    203 cu 38
    trw e echiparea de fabrica
    poti merge pe ferodo, trw sau ate, tot aia e
    altceva eu nu as lua in calcul
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      Poti sa mergi pe "mana" vanzatorului, daca e tanar si pare cat de cat capabil. Sabotii sunt repere care se schimba f. f. rar drept urmare vanzatorul cam stie ce si cum sa iti dea. Eu intai am cumparat sabotii abia dupa am schimbat conform tutorialului lui C. Streulea. Concluzia e ca pe la ~140.000km abia erau la jumatate dar daca tot ii cumparasem i-am schimbat. Initial am intrebat si eu de dimensiuni dar nu schimbase inca mai nimeni. Asa e cum spune colegul 203x38. Nu cred ca are rost sa dai bani pe TRW, decat daca vrei musai TRW, la saboti nu e ca la placute, nu-i mai schimbi inca o data asta e clar poate doar taxi faci taxi!

      Comment


      • #4
        Eu am pus fermit rm sarat trw erau cei vechi ai masinii,

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google