Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by andrei View Post
    Toate Loganurile au bara de stablizare, in afara de unele Ambiance, produse in 2007.
    Cum sa aiba cutia de viteze mai mult ulei?
    Al meu logan nu are bara stabilizatoare ..Si e din august 2007. Chiar azi am intrebat. E preferance ,abs plus.Dupa varianta asta a mea,au aparut varianta de kiss. Si in legatura cu, cutia de viteza de la sandero, merge-ti, face-ti un test si o sa observati diferenta .Treaba cu mai mult ulei......Nu o luati la propriu....Era ad-literam....
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #32
      Imi zici tu mie sa fac drive-tes...
      Am mers destul cu masina asta, chiar si inainte de lansare am mers cu ea.
      Cutia e aceeasi, deci treaba e de auto-sugestie sau e prea noua cutia.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Eu cred ca Sandero e varianta pentru clientela feminina a daciei.
        Acu daca place si la anumiti barbati cred ca dacia nu se supara.
        Eu sincer plefer loganul asta care e acum,daca vine loganul 2...Sa vina ,mie imi place ;frigiderul; meu

        Comment


        • #34
          Hai ca o facuram masina de femei ... Daca e sa o iei asa poti spune ca Sandero e pentru partea mai tânără a populatiei .... Toate hatchback'urile sunt apreciate mai bine de tineri /(e).

          Singura masina care o vad de fete e 206 ....

          Comment


          • #35
            Originally posted by andrei View Post
            Imi zici tu mie sa fac drive-tes...
            Am mers destul cu masina asta, chiar si inainte de lansare am mers cu ea.
            Cutia e aceeasi, deci treaba e de auto-sugestie sau e prea noua cutia.
            in viraje cum se comporta e mai buna decat loganul? Si la franare cum e?

            Comment


            • #36
              Orice hatchback e mai bun ca fratele sedan pe viraje ...

              Comment


              • #37
                Andrei cate mii sau sute de km ai mers tu cu sandero?

                Comment


                • #38
                  Am vazut-o si eu ,la interior e ...Logan cu butoane rotunjite,cu bord mai frumos,fetele de usi chiar mi-ai placut.Oare se vor face si ptr logan??

                  Comment


                  • #39
                    @clinci: Pe viraje sta putin mai bine ca Loganul, iar la franari sta tot putin mai bine ca Loganul, ca are tot discuri de 259 mm si pe spate are tamburi de 9", fata de 8" la Logan.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by andrrei_ro View Post
                      Andrei cate mii sau sute de km ai mers tu cu sandero?
                      Andrei.......Astept si eu rasp la intrebarea asta...Daca nu te superi.Din cate am citit vad k le stii pe toate de la Dacia.Lucri cumva acolo{sa nu mi-o iei in nume de rau}?
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #41
                        Am mers destul cu Sandero, n-am stat sa numar km ca n-am mers cu aceeasi masina.
                        Si nu, nu lucrez la Dacia.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Mai pun o intrebare daca nu te superi. Cum de ai condus mai mult de un SAndero? Tinanad cont ca abia l-au scos pe piata???

                          nu mai da "quote" la ultimul post!
                          Last edited by Seba; 23 June 2008, 11:49.
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • #43
                            Am fost si eu cu SANDERO in probe si mi-a placut foarte mult...Mama ce intorcea lumea capu dupa masina. Era un 1,6mpi si i-am dat un pic mai mult de talpa...Se misca foarte bine
                            ...de doi lei :p

                            Comment


                            • #44
                              Pai hai dezvolta )
                              Cum se comporta fata de Logan din pc. Tau de vedere?

                              PS: nu stiu cum poate sta mai bine la capitolul distanta de franare Sandero fata de Logan, atata timp cat e mai greu, e mult mai greu ca Loganu' (si un pic mai inalt...) si are acelasi sistem de franare.
                              Last edited by Octavian; 22 June 2008, 17:32.

                              Comment


                              • #45
                                Sandero nu e mai greu ca loganul,aceeasi greutatea,sandero are 980Kg cu motor 1.6 si la capitolul distante de franare sta ceva mai bine ca loganul.
                                Loganul nu scade sub 40 m frana de la 100km/h pe cand sandero a scos 38m...Ceea ce e super bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google