Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Peste 10C și la Piatra Craiului. Vreme frumoasă, soare, niciun nor.

    Comment


    • Hotarat lucru; nu vom avea zapada prea curand.
      Daca imi aduc bine aminte in ultimii 2 ani, nu prea am avut zapada de Craciun; in 2015 aveam peste 12 grade pe 22 dec.
      Cred ca o sa-mi pun anvelopele de ...vara.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Eu zic sa ne apucam si de bocit pentru ca nu avem drumuri inchise din cauza zapezii.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Daca imi aduc bine aminte in ultimii 2 ani, nu prea am avut zapada de Craciun;
          In sezonul 2016-2017 in Petrosani a fost chiar iarna adevarata. Am avut si multa zapada, incepand de pe la mijlocul lui noiembrie si pana spre sfarsitul lunii ianuarie. Imi amintesc ca exact in dimineata Craciunului de anul trecut am lopatat aproape o ora pe aleea pietonala si parcarea din fata blocului, ca sa-mi fac partie pana la masina si in jurul ei, in timp ce sotia si pustoaica din dotare se distrau plimband catelusa familiei cu bobul.
          Din punct de vedere "soferistic", eu m-am bucurat ca am avut asa o iarna grea anul trecut, pentru ca, in calitate de incepator, aveam nevoie de asa ceva pentru a castiga experienta la condus si in astfel de conditii.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • la noi...12-15 grade. cu plus
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • În Petroșani, după trei-patru zile de primăvară însorită, azi a fost o ploaie torențială și un vânt de te lua de pe picioare. De altfel, în urmă cu trei minute, la știrile Radio România Actualități, am auzit că în Straja și Parâng toate instalațiile de transport pe cablu au fost oprite azi din cauza vântului extrem de puternic.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Ciudata vremea si in regiunea asta de sud-est; 14 grade astazi in zona Galati.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Vremea e perfecta.
                  AVem timp destul sa tremuram in ianuarie si februarie.

                  Comment


                  • O zapada apoasa a acoperit orasul si mai ales masinile, in aceasta noapte. Temperatura la limita inghetului, a facut ca strazile sa fie in totalitate acoperite de o combinatie de apa si zapada. De circulat s-a circulat relativ bine; pietonii au avut ceva probleme.
                    Acum ninsoarea s-a potolit, iar vantul amplifica senzatia de frig; 1*C acum dar se resimt se zece ori mai putine.
                    Asteptam alte ninsori in...uichend.
                    E ianuarie, totusi.
                    Last edited by IancuMIC; 18 January 2018, 15:40.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Zi de primăvară in București. Un soare copleșitor.

                      Comment


                      • 30-40cm de zapada peste noapte in Iasi, peisajul era frumos, strazile principale curatate peste noapte.

                        Comment


                        • la noi, ieri au fost peste 10 grade cu plus, azi cam tot pe-acolo. cer senin, zici ca-i primavara...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • În Petroșani e iarnă autentică, dar cu mai puțină zăpadă decât anul trecut pe vremea asta. Oricum, sâmbătă dimineața mergem în Parâng și stăm până duminică. Abia aștept!
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • ... sâmbata dimineata mergem în Parâng si stam pâna duminica. Abia astept!
                              "Curagiosi..." [emoji16]

                              Comment


                              • Originally posted by Cherubino View Post
                                În Petroșani e iarnă autentică, dar cu mai puțină zăpadă decât anul trecut pe vremea asta. Oricum, sâmbătă dimineața mergem în Parâng și stăm până duminică. Abia aștept!
                                Tocmai am aflat ca onor Consiliul Judetean Hunedoara n-a binevoit sa dispuna curatarea de zapada a DJ 709F, care face legatura dintre Petrosani si statiunea Parang. Prin urmare, maine (daca nu-l curata intre timp) o sa am din nou ocazia sa "ma dau" cu CC-urile prin zapada. Sincer, nu ma incanta deloc ideea, dar asta e... mergem usor si cu ochii-n zece.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google