Camera Auto Pe Spate(luneta) Recomandare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Camera Auto Pe Spate(luneta) Recomandare

    Salut!

    Ce camera auto imi recomandati pentru luneta? Nu o folosesc ptr marsarier(R)
    ci ptr neatentii care se infig in portbagajul masinii mele.
    Pe fata am camera asta..Isi face treaba foarte bine,dar pe spate as vrea ceva mai ieftin si bun.


    Acum doua zile,am fost atins a doua oara in 8 luni de cand am luat masina.Si culmea,in ambele cazuri asteptam la semafor(era rosu).

    Soferii si-au recunoscut vina,amiabila.....etc.Am zis sa-mi pun si camera pe spate.
    Aveti vreo recomandare?

    Multumesc anticipat!
    Last edited by Old Driver; 10 April 2017, 20:05.
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

  • #2
    si camera cu ce te va ajuta daca oamenii au fost corecti? ii va opri?
    eu asa ceva as lua...

    Comment


    • #3
      Sorin camera nu o iau pentru oamenii corecti....

      ....dar multumesc pentru oferta.
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • #4
        Parerea mea este ca poti sa-ti iei orice camera, doar ca o montezi pe luneta. Pe aliexpres gasesti tot felul de "diverse"
        Poti sa pui si una de marsarier.
        Last edited by Fanez; 10 April 2017, 23:58.

        Comment


        • #5
          Stiu pe cineva care a montat un carlig de remorcare, ca sa previna sau sa descurajeze loviturile din spate.

          Comment


          • #6
            Am vazut o masina care avea in spate un "stiker": "Nu fac amiabila!" n-am apucat sa-i fac poza.

            Comment


            • #7
              Originally posted by liviunvl View Post
              Stiu pe cineva care a montat un carlig de remorcare, ca sa previna sau sa descurajeze loviturile din spate.
              M-am gandit si la optiunea asta,dar o data am fost sters pe coltul stang spate si alta data partea dreapta spate(de la jumate in dreapta)

              Originally posted by Fanez View Post
              Am vazut o masina care avea in spate un "stiker": "Nu fac amiabila!" n-am apucat sa-i fac poza.
              Cea mai buna optiune

              Ms colegu' pentru ofertele de camere auto.

              Maine ma duc la constatare la Mitsubishi Tiriac pe Metalurgiei.Data trecuta nu mi-a cerut filmarea,sa vad acum.
              Imi e ciuda ptr timpul pierdut,nervi... Vinovatul care m-a sters saptamana trecuta avea cazanul lovit in toate cele 4 colturi.Era deja familiarizat cu constatarile amiabile.

              In prima poza e masina mea(in bara se vede reflexia masinii vinovatului) iar in ce-a de-a doua este masina vinovatului.In a 3 a poza este locul accidentului.El nu a mai avut rabdare sa stea in spatele meu si s-a gandit sa fenteze pe constrasens.Dupa accident s-a scuzat zicand ca nu a vazut ca era rosu la semafor.Oare eu de ce stateam la semafor?
              Attached Files
              Last edited by Old Driver; 12 April 2017, 14:18.
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by Old Driver View Post
                M-am gandit si la optiunea asta,dar o data am fost sters pe coltul stang spate si alta data partea dreapta spate(de la jumate in dreapta)



                Cea mai buna optiune

                Ms colegu' pentru ofertele de camere auto.

                Maine ma duc la constatare la Mitsubishi Tiriac pe Metalurgiei.Data trecuta nu mi-a cerut filmarea,sa vad acum.
                Imi e ciuda ptr timpul pierdut,nervi... Vinovatul care m-a sters saptamana trecuta avea cazanul lovit in toate cele 4 colturi.Era deja familiarizat cu constatarile amiabile.

                In prima poza e masina mea(in bara se vede reflexia masinii vinovatului) iar in ce-a de-a doua este masina vinovatului.In a 3 a poza este locul accidentului.El nu a mai avut rabdare sa stea in spatele meu si s-a gandit sa fenteze pe constrasens.Dupa accident s-a scuzat zicand ca nu a vazut ca era rosu la semafor.Oare eu de ce stateam la semafor?
                Cat conduc camionul unu nu intra in mine dar acum ca mi-am luat si eu o masinuta,toti trag la fundul ei ;9;9
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • #9
                  cam cat costa o luneta la mana a doua?

                  da, vezi ca pe unele site-uri de piese auto este si mentionat lucrul asta
                  insa ai grija de la cine cumperi ;)
                  Last edited by Dolcescu; 12 April 2017, 18:02. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Ce are luneta cu subiectul topicului? :|
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Rezolvat.
                      Topicul se poate inchide.Multumesc.
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • #12
                        pai si noua nu ne spui?

                        Comment


                        • #13
                          Chiar asa. Cum ai rezolvat?

                          Comment


                          • #14
                            Scuze m-am luat cu treaba si am uitat sa va explic.
                            Masina am reparat-o pe casco cu regres.vopsit aripa spate stanga si toata bara spate.Baietii (de la caroserii)de la Meridian Sud Bucuresti merita toata admiratia.masina arata super.
                            iar camera pe spate am ales-o pe asta.
                            http://m.emag.ro/camera-auto-dvr-pre.../pd/DH1P52BBM/ E super buna.
                            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Excelent. Cat tine bateria si cum i-ai tras alimentare?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google