Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am Laureat + (cu ABS) motor 1.4 ,fabricatie 2008 si nu am discuri ventilate. Din cate am inteles se puneau numai pe 1.6 16v(Prestige) si anumite echipari diesel .

    Comment


    • ok merci baieti ;)
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • am mai descoperit o diferenta de la un laureat din 2005 fata de al meu din 2006..ala are buton cu impuls la sofer, si eu n-am..cum mama cioarelor e posibil asa ceva ?
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • Tudor fii mai explicit. Ce fel de buton si ce impuls?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • ala de la geam. apesi scurt in jos, coboara geamu complet. apesi lung, coboara doar cat timp tii butonu apasat.

            "asa e la toate", dupa 2006 sau cat o fi fost n-au mai echipat masinile cu butoane cu impuls. pana sa renunte la butoanele cu pricina, le puneau doar pe partea soferului, la pasager erau butoane simple, fara impuls, cum sunt acum toate de pe loganurile de fabricatie mai noua.

            io am cu impulse

            Comment


            • Da, asa e cum zice Bro. A mea e din 2007 si la fel, nu a venit cu buton cu impuls.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • da pai a mea e din 2006.scuzati ca nu m-am exprimat mai clar
                acu de ce nu a lasat si la celelalte buton cu impuls, nu stiu. specific dacia.
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • io am Laureate 1.5dci si nu am AC...dar am ABS in schimb...este laureate fara AC?

                  Comment


                  • poate ai abs+ ....laureate are AC .. oglinzi electrice ... fata de abs+

                    Comment


                    • poi am si oglinzi electrice, dar nu am AC si ii Laureate

                      Comment


                      • Fa niste poze cu masina cu interiorul si exteriorul, pana acum nu am auzit sa se fi facut laureate fara AC...
                        aaaa! E varianta facuta pentru unguri?
                        Last edited by vitriol; 28 October 2009, 00:45.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • posibil sa fie facuta pentru export....pune poza si cu interiorul si cu stikerul laureate
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • Asta cu stiker-ul nu e concludenta. De exemplu la Laureate scrie "Laureate" (cum ar trebui de altfel), dar la Laureate Plus (varianta cu ABS) scrie "Ambition". Asa si asta cu abs +, este varianta intre preferance si laureate, deci scrie laureate...
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • poze cu majina din interior nu am d fel...da majina jtiu io k ii adusa din Franta;)

                              si nu ii modelu ala facut in ungaria(sau ansamblat acolo)

                              Vezi ca ai incurcat vreo 2 taste...j-ul cu s-ul...speram sa nu se mai repete.
                              Last edited by valeriuciprian; 29 October 2009, 00:19. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • dupa cum credeam, e pt export.am o intrebare pt cunoscatori, pt export ce modele mai sunt? ( ma refer in afara de laureate, ambition etc )
                                Last edited by crististreulea; 29 October 2009, 14:44.
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google