Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by danni View Post
    de ceva vreme ma tot uit dupa jenti pe 17 sa cumpar dar partea tare este k pe langa o janta de 600 ron mai dai pe o guma inca 400. se gasesc si mai ieftine ?205 /40 sau 45/17
    good year eagle f1 gsd3 205/45/17 la 380 lei bucata, cu tot cu montaj si echilibrat suna bine?
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #32
      dsign, o intrebare; sincer si pe mine ma atrag jenti+gume de alta dimensiune si bineinteles mai mari dar cum te descurci cu ITP-ul sau cu Politia; sau ai omologat masina cu dimensiunile actuale.Daca este asa cum ai procedat cu RAR-UL?

      Comment


      • #33
        salut, spuneti-mi ce diametru ar trebui sa aiba o janta de aliaj la gaura din mijloc sa se potriveasca perfect la logan?(am auzit ca ar fi 85mm, dar daca e mai mare si folosesc inele pentru centrare e vreun bai?) si .. o janta de aliaj este mai buna daca are mai multe spite sau mai putine? ms

        Comment


        • #34
          rommy: diametrul la centru este de 60mm. Masurat de mine de mai multe ori, amm avut o mica problema in trecut

          adrianfabian : dimensiunile psecificate sunt in talonul masinii mele. M-am descurcat cum am putut
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #35
            Si eu imi pun ceva jenti dar pe 16 ,dar inca strang bani sa pun ceva de calitate , ce e drept si aici la mine in oras sunt care vand jenti putin indoite la preturi foarte mici dar dupa cum zicea dsign e foarte periculos , mai bine dai putin mai multi bani dar stii de o treaba , chestia aia cu fisuri microscopice e periculoasa am citit odata despre chestia asta nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere daca sunt indoite indiferent de firma.
            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

            Comment


            • #36
              De jentile Targa T012 albe ce parere aveti? Am inteles ca Evo Corse sunt the best, dar nu mi le pot permite. Sunt astea Targa panarame? Mai bine raman cu cele de tabla decat sa le iau pe astea?
              Alta chestie, a montat cineva jante albe pe Logan gri-platine? Se potrivesc fix ca nuca in perete? (va rog fara sfaturi de genul sa-mi iau jenti de alta culoare sau sa-mi vopsesc masina - vreau jenti albe si am masina gri-platine)
              Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

              Comment


              • #37
                pai cine-a zis ca Evo Corse sunt cele mai bune? Sunt mai bune decit altele... Dar si astea Targa sunt scumpe. Cred ca la banii astia iti iei mai bine niste Toora de cupa, Toora Competizione, tot pe 15' tot albe, 99e, iar daca pui pina pe la 125-130e/bucata, iti iei evo corse pe 15
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #38
                  daca jentile in loc de 6 is 6.5 mai pot sa pun cauciucurile stock pe ele? ps alutec cum is bune proaste medi?

                  Comment


                  • #39
                    Poti pune gumele stock si pe 6,5". asa le am si eu, pe rial-uri. alutec-urile am auzit ca r fi bunicele. d-sign poate sa-ti raspunda mai bine la chestiile astea
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #40
                      Intrebare
                      Unde se gasesc in RO jante marca Toora Competizione si Evo Corse? Este magazin?

                      Comment


                      • #41
                        Incearca sa dai cumva de pilotul de raliuri george grigorescu. sau mai bine da-i un pm colegului nostru de forum "virtualmansorin", te lamureste el cu jantele toora
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          Care ami recomanda niste jante care sa mearga cu cauciucurile stock (continental) sa aiba mai multe spite 8+ arginti sau negre (nu albe ca nu-mi plac) si sa nu depaseasca 4mil bucata. M-am tot holbat pe siteurile astea dar majoritatea sunt cu 5 gauri desi am vazut cateva masini prin oras la care mi-au placut jantele. Va rog recomandari. Merci

                          Comment


                          • #43
                            Pai te uiti pe net la care-ti plac, iei datele de contact ale firmelor importatoare, dai telefon si intrebi. Convige-te tu ca sunt bune, nu te lua dupa altii. Nu uita, trebuie sa fie cu prindere 4x100, iar daca gaura de la centru are 60mm, este perfect, daca nu, tre sa primesti inele de centrare.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Pai majoritatea ce le vad pe siteuri au 5 gauri si nu scrie daca sunt variante si cu 4 si deaia vroiam sa vad ce are lumea pe aicea mai spitat ca sa nu mai scarpin in 10 locuri.

                              Comment


                              • #45
                                Am si eu o intrebare la jentile de 15 inch ce dimensiune de cauciuc se potriveste cel mai bine adica ma refera asa 195 dar pe cat pe 50 ,65,sau 60 multumesc am mai citit si in al tr\hread dar scria decat dimensiunea asta de 195 dar nu scria daked 50,60,sau 65 oricum pentru jentile de 15 inch 6,5 ma refer eu. ce cauciuri ar merge 195 si cat ?Multumesc anticipat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google