Semnalizatoare Pe Oglinzile Retrovizoare Exterioare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @vadiro: Nu merita pentru ca e greu de tras firele si de facut legaturile si nu arata deloc bine.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Sau cine se plectiseste poate brvicola ceva frumos cu leduri de 3mm in carcasa oglinzi....
      sigpic

      Comment


      • #18
        Cred totusi ca nu merita sa ma complic...

        Comment


        • #19
          Nu stiu daca am vazut bine, dar daca acele leduri sunt pe suprafata utila a oglnizii s-ar putea noaptea sa ai probleme cu vizibilitatea

          Comment


          • #20
            Nu ca s-ar putea...Nu mai vezi aproape nimic, cred eu, cel putin in unghiul mort, sau in coltul ala unde is ledurile...Naspa
            cel putin aici in germania asa ceva ar fi deja accident, sa faci dreapta la un semafor, si sa vrei sa te uiti in retrovizoare sa vezi daca vine vreun biciclist pe pista lui de pe trotuar, el avand la fel verde, nu il vezi de leduri si dai peste el... ;)
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • #21
              Sunt naspa.
              Nu se merita dupa parerea mea
              sigpic
              !

              Comment


              • #22
                Auzi la el..Da peste biciclisti...........Fara rautate, da TU esti sofer sau ce?..
                Lumina pt semanalizare in oglinda, este intermitenta,nu sta tot timpul aprinsa,deci nu te afecteaza cu vizibilitatea in asa zisul "unghi mort".Iar pt cei care se cred soferi adevarati...Nu zic cu rautate.....Se poate pozitiona oglinda in asa fel incat sa vezi destul de mult, incat sa vezi ceea ce trebuie.De ce zic asta?...Pt k am m-am suit in masina la soferi PROFESIONSTI si cand m-am uitat in oglinda, vedeam doar masina...Nu spre exterior, si nu numai la unul.
                In fine.....Ideea e ca am gasit oglinda{sticla} cu incalzire pt logan normala. Costa 40 lei.Daca vrei semnalizare,poti sa iti pui tu in ea asa cum am aratat in pozele de mai sus,si cred k te ajunge mult mai ieftin.
                priviti aici cum se face.http://www.youtube.com/watch?v=KM2u7lWscKg
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #23
                  Nu e rea ideea darcele din poza nu e de logande facur modificari e prea complicat

                  Comment


                  • #24
                    Spor la treaba cristi
                    :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                    Comment


                    • #25
                      @cristi3775 din vehementa cu care combati, imi dau seama ca nu prea ai mers noaptea si al 2-lea lucru daca poti sa-mi explici mai clar ce se vede in oglinda unui sofer profesionist......Pura curiozitate.

                      Comment


                      • #26
                        1. Mersi paul
                        2.Am mers noaptea destul de mult si pe orice conditii de vreme in 4 ani si ceva
                        3.In oglinzile laterale AR TERBUI sa vezi coltul spate al masiniii {pe partea care e oglinda} si in partea opusa acelui colt {sper sa ma fi exprimat bine}.
                        Multi au pozitionata oglinda 70% spre roata. De ce?? Sau spe interiorul masinii mai mult.

                        Iar ca,idee...am gasit aici in Piatra Neamt..oglinzi de logan {normala} cu incalzire, fara semnalizare.
                        ideea de semnalizare in oglinda...e un moft.
                        Last edited by cristi3775; 8 November 2008, 18:04.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • #27
                          Si eu is de parere ca te incurca putin noaptea, mai ales ca oglinzile la Logan nu ofera o vizibilitate prea buna. Cat despre pozitionarea oglinzii, cred ca cel mai bine e sa vezi putin masina ta, si restul sa vezi banda de langa tine, cel putin la mine asa am reglat-o. Soferul ala profesionist de care zici tu Cristi, poate era mai scund sau sta in alta pozitie la volan, fiecare isi regleaza oglinda dupa pozitia lui la volan, nu e un reglaj stas.
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • #28
                            @dani_p- aici ai dreptate cu reglatul oglinzii.
                            Vizibilitate pe timp de noapte la oglinda logan........La nici o oglinda nu ai vizibilitate buna...K doar e noapte.Daca e curatata bine....Eu unu nu am avut probleme,nici macar noaptea.
                            Bun,si atunci cand folosim cel mai des oglinda noaptea?...Cand dam inapoi,si atunci spatele e luminat de becurile de la marshalier,care sunt destul de puternice, iar semnalizarea o folosesti in anumite cazuri, iar cand este folosita....Ea se aprinde intermitent, pe o mica pozitie a oglinzii. Deci, PAREREA MEA.....Nu prea incurca.

                            Stiti ce haide-ti sa terminam cu discutiile astea contradictoriu, si sa facem testul real, zic eu k e cel mai bun.Asa pot dovedi ca am catusi de cat dreptate.
                            Urmeaza sa imi procur oglinda{sticla}, cu incalzire si sa ii montez acea lamela cu leduri si sa o pun pe masina.Problema pe care o intampin acum,trebuie sa gasesc acea lamela in V,sa o pot pune pe oglinda......Dupa montaj.......Vedem rezultatul.VOI ce zice-ti?
                            Deci da-ti idei,de unde pot procura acele baghete cu leduri in v sa le pun in oglinda, caci restul il fac eu.
                            Last edited by cristi3775; 8 November 2008, 19:54.
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • #29
                              [QUOTE=cristi3775;201259]Auzi la el..Da peste biciclisti...........Fara rautate, da TU esti sofer sau ce?..


                              Scuze de off topic, dar m-a calcat pe coada...
                              nu stiu TU ce mare sofer te crezi, ce experienta oi avea, dar eu am la activ vreo 300.000 km, cei mai multi fiind inafara tarii. Si cand am zis faza cu biciclistii prin germania, sper sa stii cum au ei pistele de bicicleta prin orase, ca sa poti zice ceva, ok?! Si sper sa fi mers pe acolo, sa faci dreapta la o intersectie cu semafor, si sa te trezesti cu un biciclist in aripa ta dreapta fata, sa faci pe tine instant, si apoi ala sa-ti arate ca au semafor si ei, si ca au verde...Din proprie experienta zic.

                              Acum on topic, da intr-adevar sagetile respective sunt intermitente, nu lumineaza incontinuu...Cu atat mai rau ca te rupe la ochi, fiind si leduri...
                              Si fara suparare, fiecare isi aranjeaza oglinzile dupa cum sta la volan, la mine fiind la fel, doar un colt din aripile spate de vazut in oglinzi, si nefiind indreptate inspre a vedea bordura!
                              Sper sa nu primesc raspuns inapoi la off topicul meu!
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment


                              • #30
                                @bolo-eu nu am jdemii de km la activ,mai ales in afara tarii. Eu conduc numa in oras,si cam in ultima vreme, 45% conduk numai noapte.Eu am facut 35.000 km numa intr-un an ,in tara.
                                La partea cu off topic.....Ai dreptate,nu am fost inafara, k sa vad cum e, si apoi sa ma apuk de comentat ceva. Ma refeream la condusul numai in tara.

                                Maine,am sa ma duk la magazin la Licutza {Red ZOne Tunning}, am sa iau oglinda respectiva cu semnalizare incorporat{chiar daca nu e de logan} ,si am sa fac un test pe timp de noapte,sa vedem cat de tare deranjeaza la ochi.OK?
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google