Lampa Marsarrier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lampa Marsarrier

    A incercat cineva?? Ca in lampa dreapta (marsarrier-ul) sa lumineze in rosu (a ceata) si in semnalizare (pentru cine are sticla clara) sa aiba si becuri albe care sa se aprinda pe marsarrier?? Intra??
    Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

  • #2
    Sigur nu am inteles despre ceea ce vrei tu sa faci...Sau o parte...Dar risc un raspuns
    Pentru ca becul de mers cu spatele sa lumineze rosu e deajuns sa lipesti pe sticla triplei folie rosie pentru triple.Este folie speciala.
    A doua "problema" chiar nu am inteles-o.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Valeriu, cred ca vrea sa se refere la becurile de pe semnalizare care sa se aprinda cand treci pe faza scurta in situatia cand proiectoarele de ceata nu ard si bineinteles cand nu esti in march-arrier deja, ca atunci .....Lucrurile nu sunt atat de simple cum crezi. Unde te crezi amice, in America? Doar acolo semnalizarile sunt rosii. Dai motiv politistilor sa se lege de tine.

      PS: Nu mai exista nicio limita la initiere treaduri? E plin forumul cu d-astea.

      Comment


      • #4
        El vrea ca becul de marssarier sa-l foloseasca pe post de lampa de ceata ca sa aiba 2 lampi de ceata asa am inteles eu si pentru marrsarier sa mai bage un rand de becuri albe in spatiul unde e semnalizarea ca sa fie acolo becu(becurile) de marssarier!!Asa am inteles eu
        si acuma ca raspuns, mi se pare aiurea ideea, si cum zice si lucian,inca un motiva sa se lege politia de tine si inca un "pachet" de probleme pe la itp-uri!!
        PS:ca sa-ti faci stopul in partea dreapta jos rosu,poti folosi spray rosu special pentru stopuri ca sa ti-l vopsesti !
        sigpic

        Comment


        • #5
          Bravo wizard24, la asta ma refeream
          ps: partea cu rosu in marsarrier am rezolvat. Ce nu stiu este daca prezenta a doua becuri intr-un spatiu atat de mic ca cel al semnalizarilor temperatura nu va creste (exclus leduri, am incercat... Nesatisfacator)
          Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

          Comment


          • #6
            Toata ideea asta mi-a venit de la faptul ca sunt orbit din spate si sunt nevoit sa dereglez oglinzile sau sa iau viteza ca sa ma departez, cat despre RAR, nu cred sa fie vreo problema.

            lupulucian pana sa devenim rautaciosi chiar daca suntem noi si organizatori de intalniri ar fi bine si frumos sa ne lamurim daca cel al carui post citim, are ceva logic in el si abia apoi sa scoatem "sagetile".(este scris intre ghilimele... Stii tu dc)

            PS. A fost doar o idee la care am crezut ca este mai simplu sa intrebi decat sa incerci...
            Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

            Comment


            • #7
              Sau, stie cineva unde as putea o lampa spate stanga, stoc, cu marsarrier...(cum are Nissan Aprio http://www.youtube.com/watch?v=hJhumFx0CPQ )
              Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

              Comment


              • #8
                E idee buna parerea mea dar cred sa stai linistit sper sa apara stopuri ( tot tacamu de spate) de tipul celor de pe phaze2 pentru noi la pozitionarea lun=minilor me refer ....
                ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                YO2MKL
                sigpic

                Comment


                • #9
                  @lupulucian:
                  in codul rutier scrie ca lampa de semnalizare a schimbarii directiei de mers poate fi si de culoare rosie.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #10
                    Daca lampa semnalizare este pe spate, da, poate fi rosie.Masinile americane au lampile semnalizare spate, rosii!...Si nu numai
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Da, si-a mea si-a lui jiji (mareom) au avut stopurile rosii complet. Vopsite cu sprayul
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Mai stie cineva...
                        Unde as putea o lampa spate stanga, stoc, cu marsarrier...(cum are Nissan Aprio http://www.youtube.com/watch?v=hJhumFx0CPQ )

                        Mai stie cineva...
                        Unde as putea o lampa spate stanga, stoc, cu marsarrier...(cum are Nissan Aprio http://www.youtube.com/watch?v=hJhumFx0CPQ )
                        Last edited by g3o; 31 January 2009, 23:43. Reason: Automerged Doublepost
                        Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ce iti sugerez: Cumpara-ti un Nissan Aprio si nu mai trebuie sa modifici Loganu sa arate ca un Aprio.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • #14
                            LoL si schimb lampile intre ele! Si am doua cu ceata si doua cu marsarrier,
                            Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Mai stie cineva, ceva?
                              Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google