Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by zlate58 View Post
    Cred ca in 4 ani sau schimbat multe in acest sevice
    ... Iar la nalba am sa ma mai duc peste vreo 15 ani

    Comment


    • #32
      eu m am referit la IATSA nu nu imi sta in caracter sa jignesc alt service . Fiecare cu parerile lui si cu optiunile lui
      Last edited by darksid3; 25 November 2008, 00:41.

      Comment


      • #33
        Domnule zlate58 nu vrei sa vii la o intalnire in parcare Popescu duminica la ora 11;00 sa ne cunoastem si sa sa mai schimbam ceva pareri despre partea electrica si nu numai(si uite asa vin toti la IATSA) nu am zis ca nu are clienti,dar sunt pareri diferite intre servisuri.

        Comment


        • #34
          Eu zic ca cei nemultumiti de service sa isi faca reviziile la bordura daca sunt a tot stiutori ca acolo ... D-zeu cu mila da... Inteleg ca toata lumea vrea repede si daca se poate moca... Dar nu se poate .... Si in ceea ce priveste pe cei care se plimba de la o unitate la alta si tot ziceti ca acolo nu e bine si acolo nu e bine intr-adevar voi sunteti clientii problema... TREZITI-VA !!!! Nu v-ati luat Mercedes sau BMW ca daca era Loganu' la aceeasi calitate cu firmele d top nu era la acelasi pret ... Si in raport calitate pret se cea mai buna masina d p piata din Romania asa ca recomand Carcotasilor: Faceti-va voi reviziile si intretinera masinilor daca nu preferati o unitate service Dacia !!
          DRIVE LIKE A DEVIL FEEL LIKE A GOD !!!

          Comment


          • #35
            " ...
            Acum 1 an, cu dacia 1300, m-au rupt de bani si nu mi-au facut nimic klumea. Si ma refer aici in special la 2 chestii foarte importante, respectiv:
            1. Geometrie roti fata - rezultat: de 10 ori mai prost ca inainte
            2. Frane - rezultat: nu am trecut testul de franare nici macar la ei, dupa 2 zile de schimbat pompe, cilindri receptori, repartitori, garnituri, etc, etc, etc,.
            Faza cea mai tare a fost ca la plecare mi-au spus ca "o sa-si mai dea drumu'!!!!!". M-a bufnit rasu', ... , am platit si m-am dus. Repet: frana ZERO iar daca luai mana de pe volan, la 25km/h, intrai pe contrasens instantaneu.
            PS Le-am spus ca am se le fac antireclama de cate ori am ocazia. Sper sa citeasca si ingineru ala care mi-a spus ca rezolva in 6 ore ore si a durat 3 zile!
            Toate problememele le-am rezolvat - dupa cateva zile - rapid si fara stres la Nalba, in 3 ore.
            Nu stiu la logan cat de priceputi sunt, dar eu nu mai am incredere in ei.
            De Apan nu stiu nimik.
            ... "


            Acesta este postul meu la "Discutii generale LCG - post nr. 130" in 16.04.2008.
            Atata vreme cat am patit-o, cred ca am tot dreptul sa-mi exprim parerea. Si asta n-are nicio legatura cu revizia la bordura sau cu clientii problema. Si nici carcotas nu ma simt.

            Comment


            • #36
              Parerea mea despre IATSA (3 revizii facute la ei 1,2 si 3 ani, Laureate 1.4)

              plusuri:
              -stai langa masina si te poti uita la tot ce se intampla
              -preturi ok

              minusuri:
              -nivel tehnic cam slab (am dicutat chiar si cu domnul in varsta cu parul alb care asigura controlul de calitate dupa revizii am uitat cum il cheama)

              cand am vrut sa-mi schimb Kormoranele la ei m-au luat cu vrajeli de genul "daca le-a pus producatorul stie el ce face nu e bine sa interveniti"

              cand le-am zis ca poate vin eu cu alt ulei poate mai bun ca dacia oil aceeasi poveste

              cand masina vibra la viteza si stanga spate era rigida mi-au zis ca nu trebuie schimbat amortizorul ca "se lasa"; evident abida dupa ce l-am schimbat n-am mai avut nici o problema

              daca nu stateam eu sub masina nu mi-ar fi schimbat bieleata de directie dreapta fata care era fisurata

              -se cam grabesc sa termine treaba

              a trebuit sa intervin personal pentru un bracaje (am descoperit un unghi de cadere anormal care imi manca din cauciuc), ei incercau sa sara etapa

              Comment


              • #37
                Nu poti sa iti dai seama cat de bun e un mecanic doar facand revizia la masina, asa ca despre mecanicii de la IATSA nimic de spus, insa despre partea de tinichigerie SUNT VARZA, am avut de doua ori masina la ei si m-am lamurit dupa certuri indelungate si luni de stat in service abia au reusit sa o scoata cat de cat(daca ar fi sa le dau un calificativ cu greu le-as da suficient, daca le-as da), la vopsitorie e bine, cu conditia sa o vopseasca unul din baietii de acolo, nu am retinut cum il cheama, caci celalalt n-are nici o treaba.
                Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                Comment


                • #38
                  Vad cu surprindere ca pe acest topic posteaza membri care nu vin la intalniri. Ar fi o pozitie de respect, pentru noi ceilalti, sa postaze si la intalnire loganclub Galati. O parere trebuie sa aiba fiecare ( pana la participare la intalniri ). Iar pentru cei timizi, promitem solemn ca nu vom fi ...Duri.

                  Comment


                  • #39
                    ni s-a dus vestea ca ai fi vreo sperietoare naspa ,nasoala...Etc?
                    Last edited by lupulucian; 30 November 2008, 18:52.

                    Comment


                    • #40
                      Catre cei care mai au dubii unde sa se duca sa-si faca intretinerea la masina nu pot decat sa vad un singur sfat:IATSA Galati. Avem mecanici foarte buni care stiu sa-ti de-a o explicatie logica la problemele tale si care nu umbla cu vrajeli si abureli, un dacotec foarte meserias, si un personal foarte amabil. Sa stiti ca s-a schimbat mult acest service "vechi" in ceva nou si modern care poate sa satisfaca cerintele clientilor, mult prea pretentiosi unii pentru Logan. Asa ca daca aveti vreo problema sau doar intretinerea va astept la Iatsa.

                      Comment


                      • #41
                        Daca aveti probleme la Dacii(non-Logan) fugiti de APAN. Din pacate nu se pricep la asa ceva si fac numai prostii.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #42
                          lupulucian si nikolas bnm:nu am timp nici sa stau cu familia daramite sa vin sa stau in parcare .nu o luai ca o ofensa respect pe toti cei de pe forum dar efectiv nu am timp sa vin sa stau cu voi .cine doreste sa ma cunoasca personal astept un pm

                          Comment


                          • #43
                            Stiu ca sunt baieti pe forum care lucreaza la service-uri, asa ca le cer sfatul intr-o problema care tine de caroserie.
                            Sambata seara un "destept" mi-a lovit masina in parcare si din fericire o sa repar dauna pe RCA-ul lui (Omniasig). In cat timp credeti ca ma rezolva cu tabla?
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              Prevad cam trei zile de petrecut in service. O zi la tinighicerie si doua la pregatire / vopsitorie. Cel putin atat ar fi petrecut la mine, odata.

                              Comment


                              • #45
                                nu se schimba tabla ci se indreapta, acum depinde de cat sunt de aglomerati. oricum maxim doua zile
                                Last edited by lupulucian; 21 December 2008, 18:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google