Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • conti eco contact 5 sau gy duragrip!

    alpin auzi
    Keep walking...

    Comment


    • Asta pentru carcotasii de mai devreme: http://www.*******.ro/test-drive/tes...sti-17199.html


      In loc de stelute scrieti : 4 tuning(dar legat)
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • Originally posted by CeDeBe-L View Post
        Masina arata in bord 92.000 km...dar cred ca Barum-urile nu aveau tot atatia km rulati, nu? O parte din km sunt facuti cu alea de iarna, corect?
        Apoi...dupa ce ai avut Brilantis-uri...tot din astea vrei sa cumperi? Nu as mai pune niciodata pe masina asa ceva (tot din astea am si eu si sunt jalnice).
        Masina a rulat din astia 92.000 km vreo 15.000 cu cele de iarna. Intr-adevar la finalul vietii, Barumurile nu prea mai aveau aderenta.
        Poate-s mai ok Brillantis 2, BF Goodrich G-Grip nu iau sub nicio forma(un prieten si-a luat si a plesnit un cauciuc pe flanc foarte usor, cica sunt cam moi acolo), voi mai gasesc alternative pana in vara in afara de Brillantis 2, n-am zis ca le iau neaparat p-alea.

        Comment


        • Am eu BFGoodrich G-grip și n-a plesnit nimic încă. A nu se generaliza plecând de la un exemplu singular.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Si eu am avut bf, am fost foarte multumit.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Cu BF Goodrich nu generalizam, dar unul de iarna a taiat fratemiu' pe flanc, la un contact relativ usor cu bordura. Anvelopa noua.
              Au flancul subtire.

              Comment


              • Eu nu le-am atins niciodata.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Cu BF Goodrich nu generalizam, dar unul de iarna a taiat fratemiu' pe flanc, la un contact relativ usor cu bordura. Anvelopa noua.
                  Au flancul subtire.
                  @mr.K
                  recomand cele de TAB ca sunt compartimentate si nu te mai doare capul.
                  cum ai vrea sa aiba aderenta cele de iarna daca flancul ar fi tare ?

                  Comment


                  • G grip sunt de vara
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • da, n-am fost atent. m-am uitat la G grip la norauto, cand faceam prospectiuni si tocmai ca mi s-au parut prea tari. ma refer la suprafata de rulare. parca erau din plastic. oricum, la cat costa G grip as mai pune 200 de lei pentru toate patru si mi-as lua ceva premium.
                      mie, energy saver mi se par foarte bune. mai ales pe ud. pentru iarna o sa incerc pe viitor Conti ts850.

                      Comment


                      • Eu daca azi nu aveam gumele de iarna, masina era in service...
                        Un idiot a schimbat banda fara asigurare, fara semnalizare...
                        Am franat violent, a intrat abs-ul la final, am tras si catre bordura putin, l-am evitat la milimetru. Ma bucur ca am pus sambata gumele noi, ca eram intr-o zona care este umeda mai mereu la ora aia, si 3 grade celsius, cu alea de vara aveam masina rotunjita bine...
                        Va recomand la temperaturi scazute sa nu stati cu gume de vara, mai bine sa se toceasca guma decat sa se indoaie tabla.

                        Ts 850 si-au scos deja banii + consumul nu a crescut.
                        Last edited by mumus; 27 October 2014, 18:22.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • le-am pus si eu azi, dupa ce am stat vreo doua ore la coada.
                          culmea e ca le am pe jante, dar mi-e lene.

                          Comment


                          • Eu mai merg si la primavara la montat, ca alea de vara nu au jante acum... Oricum, trebuie sa caut jante de aliaj mai intai, sh
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • mie pe franare maxima mi se pare ca e mai ok cu cauciucuri de vara decat cu cauciucuri de iarna. vorbesc despre asfalt uscat sau umed, nu despre zapada evident!!
                              chiar si la temperaturi de 2-3 grade.
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                @mr.K
                                recomand cele de TAB ca sunt compartimentate si nu te mai doare capul.
                                cum ai vrea sa aiba aderenta cele de iarna daca flancul ar fi tare ?
                                NDL. flancul e partea laterala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google