Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plus ca atunci gaseam loc de parcare unde voiam, acum nici unde nu vreau, nu gasesc.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Iancule, problema e ca nimeni nu avea gume de iarna atunci. Adica toti franau si virau la fel de prost, mergeau cu viteze similare. Acuma daca pune unul frana in fata ta cu gume de iarna si tu esti viteaz... dai RCAul.
      plus ca nu se mergea bara la bara . lasai loc de 3 masini intre tine si ala din fata. in ziua de azi daca stai la mai mult de 2 metrii risti sa fii depasit si sa ti se puna frana in fata. alte vremuri.

      ps: se cuplau cate 3-4 sa poata impinge la masina daca ramanea impotolita.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Nu fac reclama , dar pentru cei din Bucuresti , am tot cautat anvelope de iarna (pe stoc , sa ma duc sa o vad , sa pun mana pe ea , sa stiu DOT , etc...) pe la majoritatea ... La Vadrexim am gasit pe stoc (pentru logan au cam toata gama) , pana acum sunt cei mai pregatiti .
        Am cumparat BF-Goodrich G-Winter , dot 2815/ 204ron bucata . Cel mai recent fata de toti (majoritatea la care am sunat aveau 4814 , 01/3/415 ) , fac referire la Bucuresti .
        PS: Ca si exemplu TS850 la Binar erau 330ron, Primat Gold 290ron , la Autobon 270-280(ceva de genu) , la Vadrexim sunt 268ron .

        Comment


        • Si 262 aici. Pe astia nu i-a batut niciodata careva la preturi.

          Comment


          • Corect , aia sunt cei mai ieftini dar nu sunt din Bucuresti . Este adevarat ca ai transport gratuit dar eu prefer sa ma duc sa vad ce cumpar , nu sa stau dupa curierat pana vine , poate are defect de fabricatie etc etc.. (nu ca la anvelopejante.. se intampla) . Oamenii sunt ok .
            La mine a fost din scurt treaba cu anvelopele , trebuia sa le cumpar , aveam o suma si "vazut , placut , cumparat" . Sunt multi care au anvelope in Bucuresti , dar pe stoc nu au . Au termen 24-72 de ore

            Comment


            • @Nimeni
              ba cam e reclama. big time. mai era pe topicul cu jante o reclama la vadrexim. si la cei de care zice mr.K au fost cele mai proaspete anvelope. si Kojak a luat de la ei. si multi altii. si vadrexim sunt scumpi. multe site-uri sunt mai ieftine.
              Last edited by B997NDL; 27 September 2015, 00:56.

              Comment


              • Oooo, baa daaa. Au pe stoc. Ciurucuri. Preferatele taximetristilor.
                Cum dracu sa dai 180-200 de ron pe chinezarii cand ai ts850 la banii aia???

                Comment


                • Nu as pune TS850 pe masina , fiecare cu piticii lui . Am la munca pe clio si nu sunt asa de bune pe cat sunt laudate...
                  BF Goodrich sunt made in Republica Democratica Romania. Cum am mai spus si repet , eu am vrut sa cumpar anvelopa in momentul in care m-am dus la magazin .
                  "Buna ziua , aveti paine de astazi ? ... Nu! ... Atunci vin maine . " ....

                  Comment


                  • Eu am si sunt bune. Am avut si M. Alpin. Tot bune

                    Comment


                    • Cum am mai spus si repet , eu am vrut sa cumpar anvelopa in momentul in care m-am dus la magazin
                      De ce, venise ninsoarea cand te-ai dus la magazin?
                      Abia de acum incep ofertele.

                      Comment


                      • Corect! Basca ti le aduce si acasa.


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          De ce, venise ninsoarea cand te-ai dus la magazin?
                          Abia de acum incep ofertele.
                          Aaaa nu sef . Plec undeva unde deja ninge si plec maine . A fost cam din scurt treaba ... + ca a trebuit sa fac si revizia + alte probleme. Fiecare cu ale lui ;)

                          Comment


                          • Mă, cum să cumperi fără să vezi!? Dacă trimiteau, ăia, ghiocei în loc de anvelope?
                            Last edited by Niki; 27 September 2015, 16:04.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Eu mi-am comandat gumele de iarna de pe net fara sa le vad fizic la momentul lansarii comenzii , si totul a fost ok.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Salut, sunt in catalogul curent de la Selgros, Debica Frigo 2 la 190 lei si Sava Eskimo la 220 lei, care ar fi mai ok? Am avut Dunlop pana acum, dar as vrea sa nu dau mai mult de 200-220 lei/buc. Am citit opinii bune despre Sava Eskimo de ex, ce ma sfatuiti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google