Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat e diferenta intre Sava si Dunlop?
    Apoi calculeaza ca o anvelopa de iarna duce vreo 45000 km si imparte diferenta la 45000 km.

    Comment


    • Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

      Cred ca Sava si Debica e cam aceeasi mancare de peste!


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Sava tin mai bine in al doilea an.

        Comment


        • deci astea tin doar doi ani ?! suna de parca n-ar mai exista un al treilea.

          Comment


          • Sava eskimo s3 plus am de 2 ierni si se comporta foarte bine pe carosabil umed si gheata. Minusul lor este zgomotul destul de pronuntat.

            Comment


            • Am dat o tura prin magazine fizice, la Selgros Pirelli din catalog la 259 lei au data fabricatiei 2012! la Moldotrans Iasi aveau doar Debica la 220, a zis ca mai scumpe nu aduce ca nu se vand, a facut comanda cu aprovizionare saptamana viitoare, de 170-180 lei, Taurus, la Praktiker Debica si o chinezarie pe la 170. Cam subtire oferta, o sa caut si pe online, insa as prefera magazin fizic.

              Comment


              • uite aici oferta serioasa si oameni seriosi. nu fac reclama, dar am luat de la ei si au fost superok. si multi altii de pe aici au luat. transport gratuit si anvelope noi. baietii luau prin mai-iunie anvelope din februarie-martie.



                Originally posted by constantinp View Post
                Am dat o tura prin magazine fizice, la Selgros Pirelli din catalog la 259 lei au data fabricatiei 2012! la Moldotrans Iasi aveau doar Debica la 220, a zis ca mai scumpe nu aduce ca nu se vand,
                la 200 de lei iei asa ceva


                iar la 258 iei "premiumul clasei premium"
                Last edited by B997NDL; 13 October 2015, 17:54. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by constantinp View Post
                  Am dat o tura prin magazine fizice, la Selgros Pirelli din catalog la 259 lei au data fabricatiei 2012! la Moldotrans Iasi aveau doar Debica la 220, a zis ca mai scumpe nu aduce ca nu se vand, a facut comanda cu aprovizionare saptamana viitoare, de 170-180 lei, Taurus, la Praktiker Debica si o chinezarie pe la 170. Cam subtire oferta, o sa caut si pe online, insa as prefera magazin fizic.
                  La Autocenter daca ti le comanzi on line, ai pret redus la 2/4 bucati.

                  Poti verifica si direct in magazin.

                  Mergi si la Torom, in caz ca nu au pe stoc, a 2-a zi le ai. Sunt la iesire spre Valea Lupului. Ai montajul gratuit, echilibrarea o platesti, iti incalta masina pe loc.


                  260 lei ContiWinterContact TS810, daca mai scazi 5 lei montajul gratuit, ajungi la 255 lei.
                  Sau TS850, 270-5 lei= 265 lei.

                  Ca fapt divers, Nokian Hakkapeliitta 8 cica-s super, dar costa aprox. 400 de lei.

                  Oricum la noi nu pot fi folosite pe carosabil, fiindca sunt anvelope clutate.
                  Last edited by mr.K; 13 October 2015, 18:51. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • de la nokian poti sa te uiti la wr d4
                    sunt clasificate cu A la tractiune pe umed, C la economie de combustibil si 68 dB
                    personal, folosesc ts 850 de iarna si contipremiumcontact 5 de vara

                    Comment


                    • Parca e singura anvelopa de iarna cu A la aderenta. Sau cel putin, eu alta nu mai stiu.

                      Comment


                      • eu am 2 noi de anu trecut, niste barum polaris 3, despre care nu pot sa ma pronunt, adica mi s-au parut neutre, nu s-au remarcat in mod deosebit cu nimic, numai cu un consum usor mai ridicat, dar nici nu mi-au facut vreo problema, si am avut ceva zapada iarna trecuta

                        anu asta mai imi trebuie inca 2, dar nu vreau tot barum polaris 3, desi stiu ca se recomanda ca toate anvelopele sa fie de acelasi fel.

                        as avea de optat intre 3 variante, respectiv (buget maxim 250/anvelopa, anvelopele noi le voi pune pe fata, stiu ca se recomanda pe spate, dar eu vreau pe fata )

                        1. viking snowtech 2. de viking sunt foarte multumit, mi-am pus in vara asta anvelope de vara de la ei si mi se par o varianta foarte ok, nici vorba de galme sau ce mai ziceau unii colegi pe aici, masina se comporta f bine cu ele, uzura minima spre inexistenta in vreo 5 mii de km, aspect totusi irelevant datorita stilului foarte cuminte de mers

                        2. firestone wh3

                        3. varianta spre care inclin: pirelli snowcontrol 3. are cineva anvelopele astea? pareri? reviewurile sunt foarte bune

                        imi place f mult profilul lor... si sunt curios sa vad si eu cum se comporta o anvelopa mai de ”vita nobila”
                        Attached Files
                        Last edited by cristi....; 13 October 2015, 22:38.

                        Comment


                        • voi ce presiune bagati in avelopele de iarna...cele recomandate ??

                          Comment


                          • Da, 2.0 pe fata si 2.2 pe spate.

                            Sent from SM-G920F using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by cristi.... View Post

                              as avea de optat intre 3 variante, respectiv (buget maxim 250/anvelopa, anvelopele noi le voi pune pe fata, stiu ca se recomanda pe spate, dar eu vreau pe fata )

                              1. viking snowtech 2. de viking sunt foarte multumit, mi-am pus in vara asta anvelope de vara de la ei si mi se par o varianta foarte ok, nici vorba de galme sau ce mai ziceau unii colegi pe aici, masina se comporta f bine cu ele, uzura minima spre inexistenta in vreo 5 mii de km, aspect totusi irelevant datorita stilului foarte cuminte de mers

                              2. firestone wh3

                              3. varianta spre care inclin: pirelli snowcontrol 3. are cineva anvelopele astea? pareri? reviewurile sunt foarte bune

                              imi place f mult profilul lor... si sunt curios sa vad si eu cum se comporta o anvelopa mai de ”vita nobila”
                              de unde veniti cu petardele astea cand numarul unu, dovedit de o mie de teste, costa 258 de lei ?!



                              iti iei anvelope de iarna pentru ca ai fost multumit (nu incantat...) de anvelopele de vara ?!

                              Comment


                              • dar astea ce au?
                                Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google