Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu le cumpar numai de la 1 magazin in care am incredere, nu ma complic cu alte surse, astfel ca la magazinu respectiv pirelli e 247/249 de lei

    iar ce ziceti voi ts850 e app 300.

    in alta ordine de idei nu toata lumea e atat de incantata de t850 si de brandul continental in general, cica nu-s ei miezu, sunt altii si mai buni decat ei
    Last edited by cristi....; 13 October 2015, 23:58.

    Comment


    • Originally posted by sorin1983 View Post
      uite aici topul...
      http://www.pro motor/masini-noi/dosa...eturi-13440861

      scoate pauza dintre pro si motor

      Originally posted by cristi.... View Post
      eu le cumpar numai de la 1 magazin in care am incredere, nu ma complic cu alte surse, astfel ca la magazinu respectiv pirelli e 247/249 de lei

      iar ce ziceti voi ts850 e app 300.

      in alta ordine de idei nu toata lumea e atat de incantata de t850 si de brandul continental in general, cica nu-s ei miezu, sunt altii si mai buni decat ei
      daca "nu ma complic cu alte surse", inseamna ca esti redus.
      magazinul ala e mecca anvelopelor, nu ?
      Last edited by B997NDL; 14 October 2015, 00:19. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by cristi.... View Post
        eu le cumpar numai de la 1 magazin in care am incredere, nu ma complic cu alte surse, astfel ca la magazinu respectiv pirelli e 247/249 de lei

        iar ce ziceti voi ts850 e app 300.

        in alta ordine de idei nu toata lumea e atat de incantata de t850 si de brandul continental in general, cica nu-s ei miezu, sunt altii si mai buni decat ei
        eu am ts850 din 2013 si pot sa-ti zic ca pt logan sunt overkill
        aderenta este fantastica in orice conditii de drum
        am fost placut impresionat in special pe drumurile cu mazga unde celelalate modele folosite pierdeau usor aderenta
        eu am dat 275 de lei pe bucata, am avut o reducere de 50 de lei pentru programare facuta online pt schimbare si montare/ echilibrare gratuita

        Comment


        • Originally posted by fd2204 View Post
          am dat comanda de anvelope nokian Wr D4 si am specificat operatorului de la anvelope-autobon cu care am vb la telefon ca imi doresc ca anvelopele sa fie fabricate in Finlanda si dumnealor au tinut cont de parerea mea si mi-au trimis fabricate in Rusia ! Nu recomand ,nu sunt seriosi si nu tin cont ce cer clientii http://www.anvelope-autobon.ro/
          Hai ca nu-i dracul chiar atat de negru. Si eu mi-as fi dorit ca Nokian-urile mele sa fie facute la mama lor, dar si fabrica din Vsevolozhsk nu-i decat la 200km de granita cu Finlanda https://goo.gl/maps/2WDJwB52RdU2

          Comment


          • Cam asa sta treaba cu Nokian-urile, "Engineered in Finland", made în Russia.

            Comment


            • si cum rusii sunt locul doi in lume dupa chinezi ca meticulozitate...
              poate uneori si mai meticulosi... e o treaba excelenta.
              poate cei mai tari sunt albanezii, dar nu stim noi.
              la rusci chiar merge aia cu productia de la mijlocul saptamanii.
              ca la inceput si la sfarsit sunt manga.

              Comment


              • Aia-s manga mereu.

                Comment


                • Buna seara, domnilor!
                  Azi mi-au sosit anvelopele de iarna (Continental WinterContact TS 850 185/65 R15 88T)...
                  Acu vreo luna am facut rost de un set de jante de aliaj sh (de pe un megane), fara defecte si care arata destul de bine (le-am luat cu 100 lei bucata)...
                  Va rog... dati-mi un sfat...
                  Sa pun cauciucurile de iarna pe jantele de aliaj sau pe cele de tabla (pe care le am pe masina echipate de vara).
                  Logan 1.2 16v 2012

                  Comment


                  • Pe alea de tabla.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • pe cele de tabla. toata lumea le are asa. jantele "de duminica" se folosesc doar vara, cand se vad mai bine.

                      Comment


                      • Daca mai ai dubii, tot pe cele de tablă ţi le recomand şi eu pentru montarea cauciucurilor de iarnă.

                        Comment


                        • Eu am cumparat 4 buc anvelope Dunlop winter-response-2 si cred ca am facut o alegere buna ,inainte am avut Motrio din 2011 ,iar anul trecut nu am mai fost multumit aluneca pe zapada ,daca aveti informatii despre ce am luat sau ati avut aceste anvelope rog sa-mi spuneti ,le-am cumparat de la anvelope si jenti .

                          Comment


                          • adica ai platit mai mult decat pe continental ts850 ?!

                            Comment


                            • Oare crossclimate-le de la michelin, cum se vor descurca la iarna?
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                si cam care e diferenta intre primele? vrajeala pentru conti cumva? vezi doamne uzura le pune pe primul loc vreau sa vad undeva procente exacte ca altfel nu are nici un farmec... parerea mea e ca topurile astea vagi sunt in functie de cine cotizeaza mai mult... totusi la declaratii B-C(ex: dunlop), e mai bine decat C-C(ex: Conti)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google