Unde Imi Pot Repara Masina Bine...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Imi Pot Repara Masina Bine...?

    Am avut zilele trecute un accident pe DN6.M-a lovit unul din spate si m-a proiectat in cel din fata.Se circula in coloana dinspre Alexandria spre Bucuresti.In urma accidentului masina s-a avariat in fata si in spate...motorul nu a fost atins...Imi puteti da un sfat la ce service sa apelez,sa faca treaba buna?Vinovatul are asigurare la societatea OTP Asigurari....
    Attached Files

  • #2
    In primul rand vezi cu ce service-uri are contract otp asigurari, si dupa aia evita service-urile de care nu a auzit nimeni care spun ca fac treaba repede si bine.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Nu vreau sa te dezamagesc, dar e cam naspa cu OTP-ul ... Platesc cu greu daunele si au dificultati financiare si pe partea de asigurari si banca. Au anuntat deja inchiderea unor sucursale ale bancii si disponibilizari in 2009. Exact cum ti-a spus si Vitriol, mare atentie la service-urile cu care lucreaza. Sa auzim numai de bine.
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • #4
        Intreaba la societatea de asigurari, dar vezi sa nu te trimita la vreun service fantoma! De preferat ar fi o reprezentanta mare de pe aici. Dupa aia o sa mai intervina si problema de programare,vezi si tu unde iti baga mai repede masina.
        Lucrarea nu e cine stie ce, trebuie schimbat + vopsit portbagaj,schimbat si vopsit bara fatza si bara spate + grila din fatza.Nu vad prea bine daca capota are ceva.Oricum nu o sa tzina mult lucrarea. Uita-te atent la ventilator si la radiator. Am mai vazut cazuri de genul asta in care bara fatza nu era deloc indoita, in schimb ventilatorul si radiatorul erau indoite rau .
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • #5
          mai ales ventilator .cunosc pe cineva la care s-a facut reparatia si dupa ce i-a dat-o a constatat ca gmv nu mergea.mergi la un service autorizat.cred ca e mai sigur.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Originally posted by bossake View Post
            Intreaba la societatea de asigurari, dar vezi sa nu te trimita la vreun service fantoma! De preferat ar fi o reprezentanta mare de pe aici. Dupa aia o sa mai intervina si problema de programare,vezi si tu unde iti baga mai repede masina.
            Lucrarea nu e cine stie ce, trebuie schimbat + vopsit portbagaj,schimbat si vopsit bara fatza si bara spate + grila din fatza.Nu vad prea bine daca capota are ceva.Oricum nu o sa tzina mult lucrarea. Uita-te atent la ventilator si la radiator. Am mai vazut cazuri de genul asta in care bara fatza nu era deloc indoita, in schimb ventilatorul si radiatorul erau indoite rau .
            Motorul merge bine,nu se incalzeste...in schimb mi-a iesit tot freonul din instalatie...la soc mi s-a spart condensatorul de la instalatia de aer conditionat...Azi am fost la constatarea asiguratorului...mi-a recomandat un service de aici din Berceni,unde locuiesc eu...SC Andre's Fast Service srl...ati auzit de acest service?

            Alta problema...nu prea am avut probleme pana acum cu service-urile....cat se mai da spaga si cui se da...?
            Last edited by B36LUK; 23 December 2008, 14:57. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Mai vezi ce service-uri sunt agreate de otp, nu te lua dupa ce spune constatatorul pentru ca el isi ia spaga sa spuna de acel service, nu ti-l recomanda pentru ca stie ca se lucreaza bine. Vezi ca mai sunt altii care s-au dus la service-uri recomandate de constatator si nu prea a iesit treaba buna.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                Daca tot stai in Berceni, ia intreaba cu Meridian Sud nu au decontare directa?! ..
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • #9
                  Daca ai si casco, mergi pe CASCO cu regres pe RCA, si atunci ai mult mai multe sanse sa iti deconteze repede lucrarea. La mine au durat o saptamana reparatiile si tot atat decontarile. Iti recomand Prestige sau Nesti daca vrei un service in Berceni. Nu stiu sa iti spun daca lucreaza cu OTP, dar gasesti nr de telefon si suni inainte.
                  Bafta multa!
                  sigpic
                  Ambition 1.5 dc

                  Comment


                  • #10
                    Te duci la ce service vrei tu cei de la asigurari au contracte cu diferite service si te trimit la ele ,eu i-am zis in fata ca nu ma duc acolo ca nu as detreaba si o zis sa fac cum cred ca i bine si m-am dus unde am crezut eu si au platit foarte repede reparatia in cazul meu la unita pe casco.

                    Comment


                    • #11
                      Imi pare rau pentru incident si din pacate la noi greu gasesti un servis unde intradevar sa lucreze calumea Din ce vad in poze nu e chiar asa putin(cum zicea cinevamai sus) capota de reparat+vopsit,bara fata,armatura metalica de sub bara,condensator AC,(poate si radiator sau ventilator,portbagaj,bara spate si mai mult ca sigur si tot panoul spate de sub bara uitate in portbagaj si vezi daca e stramb...bafta cu reparatia.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Astazi am dus-o in service...Mi-au spus ca dureaza o saptamana reparatiile dupa ce vor primi piesele care trebuie schimbate...Apropo am uitat sa va spun ca am dus-o la service-ul pe care mi l-au dat cei de la otp...sper sa iasa bine...Radiatorul nu s-a spart,dar in schimb scaunul soferului a fost dat peste cap in momentul cand cel din spate m-a pocnit si m-am izbit de cel din fata...abia am reusit sa-l aduc in pozitie buna de condus,dar nu stiu daca mai pot pune baza pe el...agentul mi-a trecut in fisa de constatare ca trebuie doar verificat....Acum astept sa vad cum vor decurge lucrurile dupa Sarbatori...voi reveni sa va spun...si va doresc la toti SArbatori Fericite,Un An Nou Fericit si sa aveti un an mai bun ca cel incheiat...La Multi Ani1

                        Comment


                        • #13
                          sal

                          Am avut un accident, am casco la Unita. A mai avut cineva de a face cu Unita, e ok? E prima oara cand apelez la casco. La ce service ar trebui sa merg? Din cate am inteles Unita agreeaza orice service autorizat.

                          S-a intamplat chiar in noaptea de revelion pe la 00:20. Ma duceam spre aeroport sa iau pe cineva, am trecut de curba aia cu piatra cubica de la ambasada chinei, am trecut de portiunea cu asfalt (nicolae caramfil) a urmat curba respectiva, am trecut de ea. Stiam ca e vremea naspa si aveam maxim 40 km/h in curba. Imediat dupa curba botul masinii a luat-o spre stalpii de la automobile bavaria. Aveam rotile drepte, nu acceleram (adica acceleram progresiv dar lent), nu schimbasem viteza, nu bruscasem nimic. A fost de parca m-ar fi impins cineva pe gheata. Am contravirat si am accelerat incercand s-o redresez dar nu am reusit decat in mica masura. In ultimii doi metri am franat dintr-un instinct primar. Am luat cu roata dreapta bordura apoi cu partea fata dreapta unul din stalpii aia mici de acolo din metal. Nici pana acum nu-mi explic fenomenul. Era foarte foarte frig atunci -10 grade erau sigur. Poate fiind zona aia cu lac si copaci s-a format un strat de gheata. Dar si asa, de ce s-a dus masina cu botul spre stanga? In fine. Mi-a explodat roata, janta e praf, am spart radiatorul si baia de ulei. Aripa dreapta e afectata, aripa stanga e si ea bombata putin. Capota pare sa nu aiba nimic. Sub capota mai sunt elemente dezmembrate, gen rezervorul de servo. Cam asta e pe scurt. Eu n-am patit nimic, doar ca inca mai am o ureche infundata care imi tiuie. Ambele de la airbag-uri. Sper sa-mi treacea urechea complet, am fost deja la un control si urmeaza si saptamana asta altul. Tot ce imi doresc e sa mi se repare masina corespunzator si sa nu dureze luni de zile. In urma acestui incident va indemn la prudenta. Oricum e ciudat ca mi s-a intamplat asta chiar intr-un moment cand conduceam foarte prudent.
                          aca i ap a-ti lta
                          Daca n-ai bani mergi cu ea.

                          Comment


                          • #14
                            Eu am full casco la unita si am apelat la ei cel de la daune m-a trimis la un anumit service da am refuzat si o zis sa ma duc unde cred eu ca i mai bine si nu au fost probleme au platit imediat si nu mi-au retinut masina sau talonul pe motiv ca nu a platit asigurarea reparatia.

                            Comment


                            • #15
                              Merci Radu!

                              Mey chiar nu stiu ce service sa aleg si maine ma duc cu inspectorul de casco sa ducem masina. Unde sa ma duc?
                              Si cu ciubucul cum procedez? ma intorc la service sa vb cu ingineru' respectiv dupa ce pleaca ala de la casco, nu?
                              aca i ap a-ti lta
                              Daca n-ai bani mergi cu ea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google