Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deci are diametrul 7 cm angel eyes nu? ca vreau sa pun inele din alea, ca iar mi s-a ars un led... ma gandeam sa cumpar la 60 de ron, le pun pe masina si desigur ce mai trebuie sa nu se mai arda si scap... dragman, daca are diametrul mai mic sau mai mare, tie ti le trimit
    sigpic

    Comment


    • ATENTIE!!!Are diametrul interior de 7 cm si exterior de 8 cm deci rezulta ca are grosimea de 0,5 cm...si vezi ca alea de 60 ron sunt tot cu leduri cred...ia-ti CCFL ca sunt mai rezistente,mult mai rezistente...si mai scumpe
      sigpic

      Comment


      • 24 CM ,are ca lungime tot inelul,0,5 latime, luativa banda siliconata cu 24 leduri ,puneti stabilizator de tensiune si nu mai aveti probleme fratilor,

        Comment


        • Cristi...ai reusit sa afli ceva de schema aia?ca sa stim si noi cum sa o facem...
          sigpic

          Comment


          • astazi nu prea am avut timp incerc in seara asta

            Comment


            • ok..multumim
              sigpic

              Comment


              • asa cum este am eu si e stabila la 10 daca vrei mai mare tensiunea pune rezistenta de 70 ohm de 2 wati si ai aproape 12,daca pui rezistenta de 50 se stabilizeaza la 12 wati dar e posibil sa se incalzeasca prea tare dioda .asa ca e mai bine undeva la 10,11,BAFTA
                Attached Files

                Comment


                • Merci frumos!O sa incerc si eu manevra...ai cumva idee daca circuitul asta stabilizeaza si amperajul?adica la 20 de mA cat are led-ul?
                  sigpic

                  Comment


                  • Azi am fost sa cumpar ceva pentru masina si intrun magazin sa vad daca gasesc si vad pe raft "faruri tuning" aveau si modelul cu o singura lupa si modelul cu doua lupe. Am intrebat cat costa cea cu doua lupe si cand a zis pretul aproape sa rad in fata. Pentru o bucata cere 500 Ron, deci setul 1000 Ron. Pentrul pretul asta am cerut sa-mi arata pentru ca eram foarte curios si am vazut ca este acelasi far pe care se vinde aici pe forum cu 420 lei perechea si mai primesti "cadou" si un set de stopuri.

                    Deci cei cu faruri din astea sa aveti grija de ele pentru ca valoreaza mult.

                    Comment




                    • tin sa va anunt ca nu face treaba buna stabilizatorul masii....mi s-a ars aseara un led..adika moarte clinica momentan dar ma astept sa nu se mai aprinda...o sa imi iau xenon deci raman cu angelul ca are lupe dar nu stiu ce sa ma fac cu ledurile astea........

                      Comment


                      • Este necaz mare cu ledurile astea ! Am ajuns la concluzia ca,conteaza si de unde cumparam leduri.Cred ca cea mai buna solutie, sunt, tot beculetele,chiar daca lumineaza mai galben.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Eu am cumparat niste leduri pirania superflux de calitate...o sa le pun pe alea in serie cu rezistente...daca nici asa nu merge bag inele CCFL sau beculete...poate gasesc beculete albastre...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Dragman View Post
                            Eu am cumparat niste leduri pirania superflux de calitate...o sa le pun pe alea in serie cu rezistente...daca nici asa nu merge bag inele CCFL sau beculete...poate gasesc beculete albastre...
                            am eu pe albastru si se potrivesc perfect in gaurile alea fara sa iei suportul de pe ledul vechi..dar pe albastru cred ca ma cam opresc astia..nu stiu..incerc sa fac rost de beculete albe..sa vad..dar pe albastru nu recomand...akum cum crezi tu

                            Comment


                            • Nu cred eu ca alea or sa lumineze albastru...o sa fie un alb mai rece...am avut becuri de pozitie Philips cu sticla colorata albastra si dadeau lumina tot galbuie dar ceva mai rece...
                              sigpic

                              Comment


                              • eu am dat 320 pe faruri si pe stopuri ,+ 80 pe benzile cu leduri ,astazi am fost la service bras din iasi si am reglat farurile 13 ron cu factura ,sint multumit stabilizatorul vad ca si face treaba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google