Disc Ambreaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Disc Ambreaj

    cit costa discul de ambreaj pentru logan pik-up 16 mpi benzina an 2008 ?
    exista prelata de acoperire bena in afra de structura robusta ?
    se poate monta airag daca nu a fost solicitat optional si cit ar costa?

  • #2
    Daca tot desfaci cutia, mai bine schimbi kitul de ambreiaj complet (si placa si rulment), ca e vreo 800 de lei.
    Airbag nu se poate pune, ca trebuie sa schimbi plansa de bord, cablajele, sa iei calculator... adica minim 1500-2000 de lei ca piese. Nu cred ca e un capitol unde sa-ti doresti bricolaje pe masina.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Schimbare kit ambreiaj 1.6 mpi 500 ron, cu tot cu manopera. Mi-a cazut ambreiajul la 53000 km, ceea ce mi se pare cam repede.
      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
      sigpic

      Comment


      • #4
        De un an de zile o fii rezolvat omul problema...

        Legat de aia 53k km e foarte subiectiva treaba. Nimeni nu poate stii cum se merge cu masina aia, daca a carat a tras a ramas in noroaie etc.
        sigpic

        Comment


        • #5
          De fapt am inteles eu gresit. A fost 470 kit-ul si 300 manopera (nu 30). Total 770 ron. Mult, dom'le, mult. Masina nu a tras, nu a carat, nu a facut drifturi prin noroi, ci.... a mers 85% prin oras. Nu a facut taxi, ci doar drumuri obisnuite: supermarket, scoala, serviciuri.
          Last edited by loosh; 15 March 2012, 10:08. Reason: Rectificare pret
          Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
          sigpic

          Comment


          • #6
            patina, era ceva fisurat? cum se prezenta ce ai scos de pe masina?
            internal combustionizer

            Comment


            • #7
              La stea, era rupt un dinte si inca 2 fisurati. Discul inca mai tinea o perioada buna, dar pentru siguranta am schimbat tot kit-ul.
              Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google