Zgomot Ciudat De Sub Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat De Sub Volan

    Salut,

    Am un zogomot enervant (oarecum metalic) care pare ca vine fix de sub volan.

    Am fost la un mester care s-a uitat doar pe dedesubt si zice ca nu e de pe acolo.

    Am dat jos plasticele de la volan si am facut filmuletul asta in care se aude zgomotul cu pricina: https://www.youtube.com/watch?v=_Nb3BSlH5fw

    Are cineva vreo idee, de la ce poate fi si ce pot sa fac sa scap de el?

    Multumesc

  • #2
    trancanitul ala poate fi cauzat de surubul de la articulatia de pe axul volanului. Strange-l bine.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Salut

      Multumesc de sugestie, dar la mine nu exista acel surub.

      Pe axul volanului sunt doua articulatii (in imaginea de la tine nu mi-e clar daca e cea de sus sau ce-a de jos), la nici una din ele nu am acel surub.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Imaginea de la dr_P e de pe X52(Logan II), la tine se observă clar șurubul și piulița în prima poză spre podea.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5
          Si eu m-am gandit ca ar fi ala, dar al meu avea o piulita pe el, nu eram sigur daca ala e sau nu. Oricum, era bine strans.

          Comment


          • #6
            Cred ca si-a facut un update de soft :P, ca de vreo doua zile a disparut zgomotul.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google