Zgomot Intermitent Intre 100 Si 120km/h

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Intermitent Intre 100 Si 120km/h

    salutare
    am o mare dilemea la loganul meu de la servici se aude un zgomot ciudat un fel de huruit intermitent dar numai in viteza a 5-a cam pe la 110km/h daca acccelerez la 120 la 130 nu se mai aude nimic,am fost la sevice totul e ok rulmenti capete de bara bielete,dar acest zgomot devine din ce in ce mai enervant ajutatima va rog daca aveti ceva informatii multumesc
    logan mcv 1.5dci 85cp 2008 40.000km

  • #2
    Eu am berlina 1.5 de 70 de cai.Si eu am un zgomot ciudat la ~110 km/h(~2800 RPM),dar cand ajung la 3000 de ture dispare.Eu ma gandeam ca e o rotatie critica pentru motor si propapil intra ceva in rezonanta.
    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

    Comment


    • #3
      @marce- off-topic- Ai cumva gume Michelin pe ala de la serviciu?
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #4
        salutare cauciucurile sunt debica
        de fapt acest zgomot intermitent se aude si pe la 70km/h si pe la 90 dar cel mai tare la 110km/h,in rest masina merge super trage bine nu consuma carburant ca in carte
        Last edited by Seba; 31 August 2009, 15:05. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          si la mine se aude. ideea ca pe la 130 zgomotul este acoperit de alte zgomote. este de la cutie cred e. nu am o explicatie logica - de ce se aude- e pur si simplu. ideea e ca pinionul de a -V-a nu are o ungere foarte buna si este posibil ca din acest motiv ca in viteza V sa se auda mai tare.
          1.5 dc

          Comment


          • #6
            acelasi zgomot , intre 2500 si 3000 de ture ... o bataie si dispare dupa 3000 de ture... nu stiu ce are ... pe loc nu se aude nimic , doar in sarcina ...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google