Tot Ce Tine De Un Asa Zis "tunning"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot Ce Tine De Un Asa Zis "tunning"

    Ma refer in primul rand la echiparea cu anvelope cu alte caracteristici decat ceea ce este trecut in talon. Am tot citit despre partea tehnica a ceea ce inseamna folosirea altor anvelope, dar despre partea legala mai nimic. Asa ca, daca sunt cunoscatori, spuneti-ne parerea.
    PS. Eu am pus pe spate 195/65/15. Sunt in ilegalitate????

  • #2
    tu ce crezi ? din moment ce scrie clar in talon ...185/65/15 si nu scrie plus minus 10%
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      si tie iti place asa cum arata cu gume mai inalte pe spate si mai mici pe fata?
      ecartamentul pe spate e mai mic decat pe fata. daca vrei sa mergi la risc si sa pui gume late, pune pe toate rotile.

      la modul general, daca pui gume mai late (nu cred ca e cazul tau ca la 195 nu e mare diferenta) numai pe spate, o sa ai surpriza ca masina sa aiba un comportament subvirator ceva mai accentuat (iese in exteriorul curbei). de aia e bine a se pastra proportiile, mai ales la bibiurile cu tractiune fata.
      internal combustionizer

      Comment


      • #4
        Atunci, ce sa fac, nu imi ramane decat sa le vand. Intereseaza pe cineva 2 Goodyear-uri,dot 2004, profil V, adancime 4-5 mm sau un schimb cu unele pe 185, bineinteles, de iarna???
        Pretul la vanzare: 50 lei/buc.
        Cu stima
        Am uitat sa trec : contact 0721339377.
        Merci
        Last edited by Seba; 18 October 2011, 21:50. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google