Probleme Boxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Boxe

    Salut internauti si detinatori de logan.in primul rand sa ma prezint,sunt george si am de vreo saptamana un logan varianta ambiance..fiind mereu plecat din tara am optat pentru aceasta masina deoarece o voi rula foarte putin.o saptamana la fiecare doua luni cand sunt acasa.
    Ok acum priblema mea estd urmatoarea....am tot cautat prin forum aici solutii dar nu am gasit nici o solutie care sa ma ajute asa ca am zis sa imi fac un cont si sa deschid topic.
    Cand am luat masina imi mergea doar boxa din stanga,cea dreapta am constatat ca era arsa...am schimbat boxa dreapta si mi.au mers ambele o zi...boxa dreapta era una data de cineva...putin mai mica ca cea de pe stanga dar mergea...
    Avea totusi membrana dezlipita si gajaia cand dadeam mai tare la volum dar nu ma deranja pentru ca oricum nu sunt genu sa dau maxim volum..si mi.a mers asa pana a doua zi cand mi.a umblat aia mica la volum si la dat maxim....atunci au cazut ambele boxe...casetofonul merge ok dar nu se auzea nimic in boxe...am zis ca era ars finalul de la casetofon...am desfacut boxele si la cea din dreapta cu membrana dezlipita am impins membrana un pic si a mers apoi la cea din stanga am scos pinii i.am bagat la loc si a mers....mergeau ambele pana la primul drum cu denivelari...cand au picat iar ambele...am schimbat casetofonul...a mers iar pana la primul drum cu denivelari......acum am schimbat ambele boxe dar fara nici un rezultat..
    Multumesc si ma scuzati pentru povesea lunga...

  • #2
    Undeva ai un contact imperfect. Va trebui să iei tot traseul de la ieșirea din casetofon până la boxe și unde vezi o îmbinare, mișcă un pic cu mâna să vezi dacă simți vreo diferență. Încearcă cu radio, cu un post pe care-l recepționezi bine.

    Comment


    • #3
      Se pare totusi ca motivul era casetofonul nou...i s.au ars finalele...motivul ori firele vechi aveau ceva defect ori boxele vechi...rezolvarea a fost urmatoarea...pus la loc casetofon vechi legat fire de la boxele noi...toate bune si frumoase....trimis casrtofon nou in garantie...sper sa il repare

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google