Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mikhaela sau Miki (cum o numesc cei foarte apropiati [emoji16]) a luat o pauza pe motiv de accidentare. Cica nu e grav.

    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

    Halepa a reuit s treac greu de Pavliucenkova i va juca împotriva lui Venus.


    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
    Last edited by mr.K; 9 August 2018, 22:49. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Simo a castigat impotriva Anastasiei, pentru ca a refuzat sa abandoneze lupta si s-a incapatanat sa mai trimita inca odata mingea in terenul acesteia; mentalitate de campion.
      De mentionat nivelui foarte ridicat al jocului rusoaicei, care a avut poate, una dintre cele mai bune prestatii. Felicitari combatantelor pentru efortul depus.
      ...
      Dupa cateva ore, pe aceiasi arena, Simona nu i-a dat nicio sansa americancei V. Williams; de data asta serviciul a fost cel care a mers aproape perfect.
      Urmeaza, in sferturi meciul cu Garcia.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Miki, Simo..,[emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]
        Cum nu sunt prieten de familie cu ea ca sa imi permit sa o botez, Buzarnescu MIHAELA a anuntat ca nu va participa la US OPEN.
        Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
        Last edited by mr.K; 10 August 2018, 09:28.

        Comment


        • Off topic de moderare.
          @mr.K
          Observ ca ti-ai reluat aceleasi obiceiuri de a declasnsa flame dupa fiecare post al meu pe acest topic; adica exact ceea ce stii cel mai bine sa faci pe acest forum. Nu ma deranjeaza sa le numesti cum doresti pe unele jucatoarele de tenis; eu le spun cum doresc.
          Am rugamintea sa eviti astfel de practici pe viitor.
          Multumesc
          .

          Stiri din tenis, prin urmare.
          Last edited by IancuMIC; 10 August 2018, 09:46.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • O idee si mai buna ar fi sa le spui pe nume.
            Poate nici lor nu le convine sa le pocesti numele, dupa cum vad ca nici tie nu ti-a convenit mai sus.
            Oricum, mi s-au facut scârba sa citesc atâtea familiarisme pe un forum public.
            Totui, nu e forumul TAU privat. Acolo poti scrie tot ce vrei. Altfel, îti dau report la administrator.
            Asa cum trebuia sa fac si pentru BAN acordat aiurea.
            Merci!
            Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
            Last edited by mr.K; 10 August 2018, 09:55.

            Comment


            • Pastreaza sfaturile pentru tine (vezi halepoaica, machidoanca, nasoasa, ratusca...) Repet, respecta ce e de respectat aici si asta e. Ma doare la basca faptul ca le jignesti; e strict alegerea dumitale.
              ....
              Vesti nu prea bune pentru Mikhaela; ligament rupt. Asta inseamna ca sezonul se cam...fini.
              Vă mulțumesc tuturor pentru susținere", este mesajul postat de sportiva noastră. Apoi, "Miki" a revenit cu un alt mesaj pentru Elina Svitolina, adversara din meciul in care a suferit accidentarea: "Și îți mulțumesc Elina Svitolina pentru ajutorul dat pe teren. Voi reveni pentru a încheia și setul trei"
              Mihaela Buzărnescu (20 WTA) a suferit o accidentare dură în meciul cu Elina Svitolina (5 WTA), in turul secund la Montreal, și a ieșit de pe teren într-un scaun cu rotile, cu piciorul drept bandajat până aproape de genunchi. După analizae amănunțite, jucătoarea noastră a primit și diagnosticul medicilor, vineri dimineață, fiind nevoită să se retragă de la US Open.
              Attached Files
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Cand facea si asta ceva bani, s-a rupt. Problema ei e varsta. Nu cred ca mai revine la nivel înalt.

                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                Comment


                • Simona Halep, este noua zeita de la Montreal, dupa un parcurs extraordinar si o finala epica cu S. Stephens; cred ca am vazut una dintre cele mai frumoase finale.
                  Bravo Simo, bravo Sloane.
                  ...
                  Maine incepe un nou turneu important la Cincinnati.
                  Bucurati-va de tenis.
                  Attached Files
                  Last edited by IancuMIC; 12 August 2018, 23:49.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Simona Halep este in finala de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Sabalenka adica jucatoarea care le-a eliminat pe Konta, Pliskova si Garcia.
                    Bravo Simo.
                    Attached Files
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Două finale la rând în Canada și Cincinnati este ceva foarte greu de realizat.

                      Comment


                      • Simona Halep pierde in ultimul act de la Cincinnati, in fata olandezei Bertens.
                        ...
                        Urmeaza Connecticut Open.
                        Bucurati-va de tenis.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Stiri din tenis

                          In finala masculina s-au intalnit 2titani care insumeaza zeci de titluri de GS si Masters, Djokovic si Federer. Pare ca sarbul a revenit pe deplin la forma maxima, invingandu-l pe elvetian.

                          In finala feminina, 2 neica nimeni, ceea ce demonstreaza criza prin care trece WTA. Asa nr.1, asa WTA.
                          Last edited by mr.K; 20 August 2018, 19:40.

                          Comment


                          • Simona Halep s-a retras de la New Haven; gest cat se poate de firesc dupa prestatia din ultimul set al finalei pierdute recent.
                            „Trebuie să mă odihnesc. Ne revedem la anul! Toate cele bune!", a fost mesajul sportivei.
                            Adidas a renunțat la Halep pentru Ostapenko și Osaka, ocupantele locurilor 10, respectiv 19 în clasamentul WTA. Firma germană are toate motivele să regrete, după parcursul fantastic al Simonei în 2018.

                            Adidas a tras lozul necâştigător în momentul în care a decis să nu îi prelungească înţelegerea Simonei. Nemţii nu au vrut să îi satisfacă pretenţiile financiare româncei, iar acum au toate motivele să fie nemulțumiți de alegerea făcută. Halep nu doar că e numărul unu mondial, dar şi-a trecut în cont şi primul trofeu de Grand Slam, și, atunci când se concentrează la maximum, pare de nebătut. A câștigat la Montreal și a avut minge de meci în finala de la Cincinnati, performanțe la care puține jucătoare visează.
                            Adidas a renunțat la Halep pentru Ostapenko și Osaka, ocupantele locurilor 10, respectiv 19 în clasamentul WTA. Firma germană are toate motivele să regrete, după parcursul fantastic al Simonei în 2018.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Stiri din tenis

                              Halepa s-a retras, dar gestul nu e firesc pentru o campioana.
                              Te retragi pe ultima suta de metri cand esti accidentata.
                              Cat despre Adidas, a ales bine, Japonia e o piata plina de bani, romanasii lui Halepa cumpara trening Adidas alb fake adus de la turci.
                              Last edited by mr.K; 21 August 2018, 10:10.

                              Comment


                              • Ceea ce nu inteleg unii e ca sponsorii aleg jucatoare cu perspectiva, care sa le ofere vizibilitate maxima, participare la cel mai inalt nivel; degeaba esti din Monaco sau Dubai, daca participi doar la turnee fara importanta sau te zbati in mediocritate.
                                Osaka si Ostapenko (care e din Letonia, a fost cea mai tânără jucătoare care a castigat un GS din 1981 încoace), au fost revelatiile ultimului an, de aia au fost preferate; sa nu mai spunem ca Osaka locuieste in Florida, nu in Japonia (nici macar nu stie japoneza)
                                Troleala la greu; ca de obicei.
                                ...

                                La Connecticut, Pliskova nu-si regaseste cadenta si e eliminata din primul tur; nici poloneza Radwanska nu se lasa mai prejos si e in cadere libera. Begu si Bogdan out si ele. Un turneu fara prea mari vedete, prin urmare; castigatoarea poate fi o jucatoare din noul val.
                                Attached Files
                                Last edited by IancuMIC; 21 August 2018, 12:49.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google