Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    205 / 55 / R16 6J 4x100

    Comment


    • #77
      Multumesc

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • #78
        Salutare,
        Cand mi-am schimbat anvelopele de iarna cu cele de vara baiatul de la vulcanizare mi-a zis ca jantele mele de otel de pe dreapta au luat ceva gropi si ar trebui indreptate. Puteti sa ma ajutati cu un service in Bucuresti care sa la indrepte? de preferat ar fi in sec 3.
        Merci mult!

        Comment


        • #79
          Cauta autosoft, pe unde am fost nu au ajuns la nivelul lor.

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • #80
            Am m-ai postat poza si mesajul dar revin. Stie cineva cat costa aceasta janta la Dacia ? Am gasti in oferta la Sandero si eram curios.
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 27 April 2018, 18:32.

            Comment


            • #81
              Pana la urma.. Se potrivesc jantele de la logan 1 la logan 2(dupa 2013)

              Comment


              • #82
                da se potrivesc, dar nu vad rostul... alea au un ET marisor pe langa et ul jantelor de logan 2... vei avea rotile bagate inauntru cu un et mare... stabilitate slaba... etc.
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #83
                  Va salut,
                  A mai cumparat cineva aceste jante de tabla pentru logan 2? As vrea sa-mi fac un set de roti de iarna cu ele.

                  Janta otel 15 Inchi Kfz 8932 4x100 ET 40 Latime 6 inchi ➤ Preturi avantajoase ✅Livrare in 24 h ⌛toata Romania ⭐ Calitate garantata ❤️Comanda ACUM


                  Va rog sa-mi spuneti ce pareri aveti despre ele, daca au necesitat mult plumb, daca "vibreaza" volanul cu ele pe masina, etc.

                  Multumesc!

                  Comment


                  • #84
                    eu am comandant in 05.09.2018 o janta de la ei, prompti, produs similar compatibil cu celelalte jante, nu am avut probleme la echilibrare. Acuma depinde si de cauciuc.

                    Comment


                    • #85
                      Multumesc pentru raspuns. Ai luat exact acel model de janta din link-ul de mai sus?

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Mihai. View Post
                        Va salut,
                        A mai cumparat cineva aceste jante de tabla pentru logan 2? As vrea sa-mi fac un set de roti de iarna cu ele.

                        Janta otel 15 Inchi Kfz 8932 4x100 ET 40 Latime 6 inchi ➤ Preturi avantajoase ✅Livrare in 24 h ⌛toata Romania ⭐ Calitate garantata ❤️Comanda ACUM


                        Va rog sa-mi spuneti ce pareri aveti despre ele, daca au necesitat mult plumb, daca "vibreaza" volanul cu ele pe masina, etc.

                        Multumesc!
                        S-a mai discutat:

                        Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.




                        Atenție la data postării!
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #87
                          Multumesc pentru informatii.
                          Vad ca cele gasite de mine sunt negre iar in postul tau sunt argintii.

                          Am gasit si pe cele argintii pe net, singura diferenta pe care am gasit-o la specificatii fiind la gaura centrala. La cele argintii este specificat 60,1 iar la cele negre 60.

                          Din cate stiu rotile originale au 60,1, totusi as prefera sa le iau pe cele negre deoarece consider ca ar arata putin mai bine pe masina, acea diferenta de 0,1 poate reprezenta o problema?

                          Comment


                          • #88
                            Sunt argintii pe exterior.

                            Vei vedea dacă 0,1mm contează sau nu după ce le cumperi
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #89
                              mai bine sa verifici si sa fie et maxim 40, 6j latime janta si gaurile suruburilor 4x100.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • #90
                                Sper sa nu se considere reclama. Eu pentru sezonul de iarna, dupa multe ganduri si dezbateri in ultimele 12 luni, am ales acest model : https://www.tiremag.ro/jante-otel/ja...0-60-0-p46346/

                                as fi preferat ceva oem, aliaj, dar costurile prea ridicate.
                                apoi pentru o diferenta mica de bani puteam sa iau niste aliaje after-market, dar decat niste after-market de o calitate indoielnica, mai bine o tabla de calitate.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google