Pareri Despre Boxe Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri Despre Boxe Auto

    Salutare tuturor. Doresc sa-mi imbunatatesc sonorizarea pe masina si m-ar interesa niste pareri pt boxe. Ca player am un Clarion(4x50). As ramane la dimensiunile celor stock(13 cm) pe fata, iar pe spate unele ovale, sau tot aceeasi dimensiune ca pe fata.(daca mi se recomanda ceva mai mare, as vrea sa stiu si cam ce modificari trebuie facute). Iar ca suma sa se incadreze undeva la 300 - 350 lei. Subwoofer as vrea unul activ caci numi trebuie ceva sa-mi duduie prea tare, dar mai poate astepta.boxele sunt pe primul loc. Astept parerile voastre!!!

  • #2
    salut

    Salutare , nu vad de ce ai ramane la boxe de 13 cm .... singurele modificari care le vei face sunt niste inele de mdf ( costa pana in 30 ron ambele ) . Se monteaza super usor ...pur si simplu le pui sub difuzoare la montaj ( dai fata de usa jos , pui inelele respectiv fata de usa la loc si dupa care prinzi dif-urile ... mai simplu nu exista ) . Diferenta intre boxele de 13 si cele de 16 este destul de mare plus ca la dimensiunea de 16 ai o gama mai mare de unde alege .

    Comment


    • #3
      acelasi sfat ti l-as da ca si colegul care a postat mai sus.Diferenta dintre 13 cm si 16 e mare,eu am 16 pe fata,16 pe spate,si sunt super multumit,si nu am un player foarte bun.Urmeaza si un subwoofer.BAFTA!
      MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

      Logan din Bicaz (Neamt)

      Comment


      • #4
        am sa tin cont de asta!!pe spate as prefera unele ovale..pt un bass mai bun pana iau si un subwoofer. niste exemple de boxe??idei??

        Nu are nimeni

        Nu are nimeni nici o idee?? Imi cer scuze pt dublu post.telefonul e de vina...:d

        Eu am ales 4 modele de boxe pentru spate:
        //difuzoare multiaxiale pe 3 cai/dimensiuni 6"x9"/putere nominala - 65W RMS/putere maxima - 260W/raspuns in frecventa - 40-20000Hz/impedanta - 4ohmi/sensibilitate - 91dB/grile incluse

        Difuzoare auto Mac Audio APM Fire Be Loud! Din pasiune pentru sunet: boxe  masina audio

        / difuzoare coaxiale, 3 cai dimensiune: 6' x 9' midrange 50mm, tweeter 13 mm putere: 65W RMS (260W max) SPL: 91 dB raspuns in frecventa: 40 - 20.000 Hz impedanta: 4 ohmi

        / difuzoare coaxiale pe 3 cai, dimensiuni 6x9profil slim pentru o instalare facilaadancime de instalare - 78.5mmputere maxima - 290Wputere RMS - 40Wsuspensie tip "Twin Roll" din cauciucrasp

        Macar aici as vrea niste pareri. Ce sa aleg???
        Last edited by ionut.46LSW; 15 June 2012, 16:20. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          chiar nimeni nu vrea sa ma ajute??cu o parere macar??

          Comment


          • #6
            Poi per total nu o sa fie mare diferenta intre ele . Pt ca sunt niste boxe low cost si se invart toate cam pe la aceleasi puteri , la preturi mai mari vei vedea diferenta intre anumite firme etc . Un bass in plus o sa fie datorita marimii lor iar pt un sunet mai bun tot pe 16,5 te indrum si eu pt dif. din fata . Odata ce iti pui subwoofer nu o sa mai ai nevoie de boxe pt bass .

            Comment


            • #7
              Daca ai de gand sa pui subwoofer stai linistit si nu ti pune nimic pe spate , parerea mea .

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google