Despre Accesorii Si Piese Auto..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre Accesorii Si Piese Auto..

    Am observat ca in general mai ales la accesorii ce se vand la bursa pe net sau la magazinele gen supermarket (non origine) sunt mai scumpe decat in magazinele de profil sau la dealeri si se mai adauga si posta sau curierul, intamplator lucrez la un diealer dar nu la vanzari ci la service. Cel mai bine inainte de a cumpara ceva treceti si pe la un dealer si intrebati cat costa piesa respectiva ca chiar daca nu o au pe stoc tot va poate spune cat costa iar daca doriti puteti face comanda.
    Spre exemplu :
    Suport ochelari plus partea de prindere a suportului pe net 20 + taxe postale iar la dealer 18 lei .
    Stergatoare Renault pentru Logan producator Valeo sunt 15 lei bucata care de aftermarket sunt 25 (gen megadrive).
    Covorase interior originale din material textil Logan sau Sandero 58 lei iar in supermarket covorase interior textil universale 60 lei.
    Ps: cele mai ieftine componente gasiti duminica in autovit.
    Exemple mai sunt daca cautati un pic .

    Va multumesc !
    Sper sa va ajute....
    sigpic

  • #2
    E ok ce spui tu dar unii de lene sa zicem mai bine comanda de pe net si ii ajunge coletul acasa Ca de exemplu eu sa trag o fuga pana la dealer imi mananca 2 L adica 12 lei aporape cat taxele de curier ... Asa mi-e mai simplu sa comand de pe net chiar daca dau 2 , 5 lei in plus . Stima !
    sigpic
    Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

    Comment


    • #3
      Salutare la toata lumea
      Am si eu nevoie de 1 sau 2(depinde cate aveti ramase) jante keskin kt3 second hand sau daca stiti vreun magazin care aduce si mai putin de 4 bucati.
      Daca ma puteti ajuta raman dator 0766458894

      Comment


      • #4
        chiar nimeni...................

        Originally posted by dinudragos View Post
        Salutare la toata lumea
        Am si eu nevoie de 1 sau 2(depinde cate aveti ramase) jante keskin kt3 second hand sau daca stiti vreun magazin care aduce si mai putin de 4 bucati.
        Daca ma puteti ajuta raman dator 0766458894
        .................................................

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google