Despre Obligativitatea Anvelopelor De Iarna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Legea e lege, dar o anvelopa de iarna e buna si cand drumul e uscat iar afara e rece, in comparatie cu una de vara in conditii similare. Doar ca nu e obligatoriu nu inseamna ca nu e recomandat.
    E buna , nu zice nimeni nu, dar nu obligatorie sau indispensabila. Mers preventiv si calm, faci iarna si cu una de vara fara probleme(fara zapada,polei, ghetus etc)

    Comment


    • Originally posted by CataFOF View Post
      Mers preventiv si calm
      E, aici e buba romanilor...
      "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
      Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

      Comment


      • Ahahah, chiar ca da.
        Romanii se simt datori sa depaseasca pe toata lumea.
        Am facut destule ierni prin anii '90 pe anvelope de vara si ma gandeasc acum ca riscam inutil. Dar, daca nu era moda anvelopelor de iarna...

        Comment


        • Originally posted by CataFOF View Post
          E buna , nu zice nimeni nu, dar nu obligatorie sau indispensabila. Mers preventiv si calm, faci iarna si cu una de vara fara probleme(fara zapada,polei, ghetus etc)
          3 ierni am facut cu gumele de fabrica fara probleme (fata de altii cu gume de iarna), cam la fel de prudent si tare mergeam, a treia iarna am simtit ca am ceva probleme (60000 km rulati).

          Acum cu obligativitatea gumelor de iarna, am remarcat ca sunt mai tare (eu) pe drum cu gume de iarna la 0-5 grC decat cu gume de vara, se simte bine diferenta pe viraje luate in forja/forta/shumacheristic/formulistic.

          Si simpatic e iarna cand este polei pe calea de rulare si vezi un idiot cu Tuareg cum vrea sa-ti arate ce masina de masina are si nu poate pleca de la semafor corespunzator cailor putere si lantului de la gat si neuronului din cap...

          Da, imi place ...sunt un taran veritabil.

          Comment


          • Astazi am profitat de ceva timp liber si o vreme frumoasa si am inlocuit jantele cu anvelope de iarna cu cele de vara; nu cred ca vor mai fi intrunite conditii in care sa fii obligat sa ai anvelope de iarna.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Sa speram ca nu va mai ninge , dar nu se poate sti sigur , drept exemplu ieri a nins la bucuresti .

              Comment


              • Si s-a topit instantaneu, deci?

                Comment


                • Ne apucam sa vorbim despre starea vremii? Nu mai are nimeni nimic de zis despre obligativitatea anvelopelor de iarna?
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Nu e vorba doar de obligativitate, dar sunt si utile acum anvelopele de iarna. In weekend, in Nord au fost temperaturi negative noaptea si max 3 grade ziua.

                    90% dintre masini inca au anvelopele de iarna montate, la mine in oras.

                    Comment


                    • eu am trecuta la anvelope de vara de la inceputul lunii martie,nu are ce sa imi face politia ,atata vreme cat nu este zapada pe strada...stima
                      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google