Despre Protectie Anticoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • chestai aia am facut-o moca la service si mi-a curs pe praguri , atunci am zis ca o sterg mai tarziu numai ca pana atunci s-a intarit si a marmas pe praguri ( in rest nu stiu ce sa va zic

    Comment


    • ceara anticoroziva

      Ceara protectie anticoroziva pt caroserie marca ixell by renault
      Setul contine 2 produse : 500+1000ml + manual de utilizare
      contact : azer0th_xkx@yahoo.com
      pret: 100ron

      p.s. Mai am doar 2 bucati...
      Attached Files

      Comment


      • sall stie cineva de aici cat de bun e antifonul asta cauciucat ixell ,vreau sa dau pe spate la oale , daca mai ramane dau si pe fata partea proasta e ca e gri ,eu alb vroiam ca si masina dar mere si asta ,a aparut cateva pete pe interior pe oala la roata dreapta, stanga e curata am sa dau cu pensula ,vanzatorul mi a zis ca e cel mai bun mai bun decat (3M -50 roni litru)ixell 40 roni litru
        Attached Files

        Comment


        • Bun o fi daca e cauciucat.

          Nu poti sa faci o poza sa vedem cat de corodata ti-e aripa pe interior?

          Comment


          • nu ca am facuto asta la oala dreapta spate an portbagaj, cum stai an masina a fost asa usor culoarea alba a ei schimbata an maroniu ,am dat bine cu smilgher an pic de chit si sprei alb ,acum am luat antifonul asta cauciucat sa dau la oale pe exterior ,clar din exterior sa infiltrat putina apa si daca tot ami ajunge dau pe la toate 4 oale ,de ce nu ... daca tot am .

            Comment


            • eu ma fost, ca tot omul precaut si care tine la masian lui, sa ii fac un tratament anticoroziv cu ceara la servisul dacia din targoviste (mavexim). toate bune si frumoase, au efectuat operatiunea, introducand ceara in usi, praguri, lonjeroane, capota si portbagaj. m-au spus ca au dat si pe sub masina, taoata operatiunea 100RON. fericit nevoie mare plec acasa si cand ma dau jos din masina. surpriza, iesea un fum de sub masina de mama focului , am zis ca am luat foc, cand ma uit mai bine aveam toata evacuarea plina de ceara dinaia , mai mai sa ia foc. noroc ca nu am mers mai mult. am aplicat putina apa cu un furtun. si gata. a doua zi am fost la ei si au zis ca nu stie ce sa mai zica ca acea ceara se aplica si pe sub masina. dar ma gandesc ca, cel putin, atunci cand o aplica ar trebui sa protejeze evacuarea si alte componente cate se supra incalzesc in mars. am scris aici ca sa aveti grija sa nu patiti ca mine ) eu ma consider, totusi norocos ca nu am luat foc, ) caci daca se aprindea ceara de pe evacuare 100% se aprindea si aia de pe sub masina. )
              Last edited by mallibu; 13 August 2013, 12:20.

              Comment


              • Ceara se aplica doar in cavitati, pe sub masina se aplica Ixell Magpro, un mastic cauciucat.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • mi-au spus ca nu afecteaza cu nimic antifonul de pe masina, cu toate ca nu sunt sigur 100%. teoretic ar trebui sa fie asa cum au spus ei. ma gandesc sa nu cumva sa il imoaie, sa intre in textura lui, nu stiu ca nu ma pricep, ma gandesc si eu

                  Comment


                  • Nu-l afecteaza dar nici nu ajuta cu nimic. Pur si simplu ceara e spalata sub masina, se da in praguri, cheson de usa etc, locuri unde nu curge apa sau nu improasca.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • si eu am suflat masina cu ceara ixell si pe toata ''burta'' masinii si nu a luat foc.am bagat si eu peste tot praguri lonjeroane stalpi capote usi prin toate gaurile.
                      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                      Comment


                      • Ceara nu ia foc !!!!!.....doar se topeste....asa ca nu va impacientati..si dati cu sarg si muuulta ceara peste tot.
                        Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                        Comment


                        • pai nu am spus ca a luat foc, dar la mine scotea un fum de am zis ca a luat foc. au stropit cu prea multa ceara evacuarea si daia. am vazut pe dacia shop, cara ixell de care folosesc, cred, astia de la dacia si avea la specificatii: produs iflamabil destinat utilizarii profesionale in servisuri specializate. ceva de genu, acu nu stiu daca este acelasi produs.

                          Comment


                          • Arunca o privire aici:http://cms.ixell.com/upload/Mediathe...20Map%20A2.pdf
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google