Respingere Usa Logan 2006,1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Respingere Usa Logan 2006,1.4

    Salut,am urmatoarea problema,cand inchid usa pasager nu se inchide toata,se respinge inapoi si ramane intre-deschisa! ce poate sa fie? am dat cu vaselina ulei,la fel,am auzit ca ar fi opritoru,da ala nu cred ca are treaba daca e cel unde vin balamalele.. ma scuzati ca postez aici,sunt nou,nu am gasit daca s-a mai discutat despre problema asta! o zi faina

  • #2
    coboara geamul usii citva cm si vezi daca face la fel

    se inpimpla de obicei la nemtesti face presiune in interior cind inchizi usa la dacia n-am auzit

    la dacia de obicei sufla vintul la caroserie pe la toate imbinarile de unde sa fac presiune in interior

    Comment


    • #3
      Faci misto??? asa face si cu geamu deschis si inchis.. nu are treaba aerul cu nimic.. faza e ca e ori de la broasca zic eu ori de la cuiul de pe stalp.. ma gandesc,de aia am intrebat aici poate a mai intalnit cineva problema asta,din cauza asta am schimbat si macaraua la geam,,, ca nu s-a inchis si s-a trantit de a miscat din toate incheieturile

      Comment


      • #4
        Deschide usa buclucasa si actioneaza broasca cu degetul, ca si cand aceasta ar pivota in jurul cuiului. Aceasta ar trebui sa aibe doua pozitii. Iar pozitia de capat trebuie sa fie fixa.
        Daca nu se fixeaza acolo... asta e. Ceva rupt, uzat...
        Si se schimba ce e de schimbat.
        Revino cu ce ai facut.

        Comment


        • #5
          @blajynsky
          Nu face nimeni .."mișto'" de la Germanul " Mit Stock" adica cu baston (si palarie)
          La mine, daca soferul si pasagerul inchid concomitent usile cu geamurile ridicate, una din ele nu se inchide!

          Comment


          • #6
            @Silica:
            Asemenea comportament ar fi posibil in cazul in care sunt blocate EXTRACTOARELE DE AER din portbagaj. Acestea au probleme la garnitura din jurul lor, intra apa la ploaie si anumite persoane s-au gandit sa le anuleze sau sa le lipeasca de tot. Idee care s-a dovedit a fi...mai putin buna.

            Comment


            • #7
              Face asa de cand am luat-o. N-am umblat la "EXTRACTOARELE DE AER din portbagaj". Am sa ma uit sa vad cat sunt de permeabile. Multumesc de atentionare!

              Comment


              • #8
                Sunt doua uși care se închid concomitent, volumul de aer dislocat de ele este foarte mare, este posibil ca aeratoarele sa nu facă fata, în plus aerul trece pe lângă bancheta și spătar probabil mai greu la doua uși închise simultan, sau aeratoarele sunt astupate cu ceva.

                Comment


                • #9
                  E broasca... Am pățit la ușa șoferului. Am schimbat-o cu una sh so am rezolvat.

                  Trimis de pe al meu ASUS_Z00UD folosind Tapatalk

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google