Începe Războiul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Știu ca nu ajung aia, însă spuneam doar ca au venit. Nu cred ca au venit aiurea. Ceva se pregătește

    Comment


    • #47
      Originally posted by mr.K View Post
      Nu stii ce inseamna front de razboi, ce sa faci doar cu niste militari americani intr-o baza?
      Trebuie artilerie, blindate, aviatie.

      Pozitie geopolitica are.
      Romania si Bulgaria odata ocupate, s-ar inchide accesul vestic la marea Neagra, inclusiv accesul la gurile Dunarii.
      Probabil esti un mare strateg.Ce mare rahat au rusii in inzestrare?La granita cu Ucraina au trimis tigai care avem si noi in inzestrare.Niste BTR-uri niste masini de infanterie cu tun Grom din 1877,niste t 72 si alte rahaturi.Daca au multe nu inseamna ca sunt si bune.Multe din tigaile rusilor nici nu sunt operationale.Zac prin unitati cum zac si pe la noi.Nu mai stresati lumea degeaba ca vine razboiul.Razboiul nu o sa mai fie nici pe departe macar cum o fost ala din Golf.
      Last edited by margelatu; 15 May 2014, 09:49.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #48
        Da cum? O sa bombardeze cu oua?

        Părerea mea e ca trebuie sa se bata președinții intre ei dacă ii mănâncă.
        Last edited by L3on_rgby; 15 May 2014, 09:51. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Nu-s mare strateg, doar iti pot spune ce an erau tunurile pe care am facut eu aplicatii: rusesti anii '60-70.
          Imi inchipui ca ale rusilor or fi mai noi, macar din anii '80.
          Si problema nu e ce rahat au rusii, ci faptul ca noi avem mai nimic, adica rusii sunt peste noi cu rahatul lor.

          Daca nu ma insel, ai lucrat in armata, asa ca stii ca si daca ai mai multe, conteaza, nici nu e nevoie sa fii mare strateg in privinta asta.
          Last edited by mr.K; 15 May 2014, 09:54.

          Comment


          • #50
            O sa mai vedeti voi divizii si alte rahaturi gramada in desfasurare?Nu prea cred.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #51
              La noi? NU! Ca nu avem.

              La rusi? Doar nu-s prosti sa arate tot ce au.

              Comment


              • #52
                Rusii au divizii de soc echipate cu ultimul racnet de scule si unele cu echipamente mai vechi , de linia a 2-a. Depinde ce au scos la inaintare. Industria de armament de la ei face exporturi cu o gramda de chestii misto, comparabile cu dotarea NATO, si produc si pentru ei.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #53
                  Cum crezi ca va fii, margelatule? Avioane doar?

                  Comment


                  • #54
                    Eu as fi linistit doar daca NATO pozitioneaza la granita de est a Romaniei macar 500 de tancuri Leopard 2 si M1 Abrams.
                    Cateva avioane de vanatoare vestice nu fac decat sa impiedice violarea spatiului aerian al Romaniei, sa nu vina bombardierele rusesti sa rada de pa fata pamantului orasele din est.

                    Diviziile alea de linia a 2-a ale rusilor au tehnica mai buna decat ce avem noi ca divizii de reactie rapida.


                    Rusia pune la dispoziţia sistemului de apărare al ţării un buget anual de 76,6 de miliarde de dolari (anul 2013) şi are:
                    766.000 personal militar activ şi 2,5 milioane de rezervişti
                    15.500 de tancuri
                    27.607 de blindate
                    4.625 piese de artilerie
                    3.781 de lansatoare de rachete
                    3.082 de avioane 973 de elicoptere
                    352 de nave maritime, inclusiv 63 de submarine, 13 de distrugătoare şi un portavion.
                    Forţa militară a Rusiei mai include şi circa 7.700 de focoase nucleare.
                    Jumatate din astea daca functioneaza, si sta bine Rusia.
                    Last edited by mr.K; 15 May 2014, 10:12.

                    Comment


                    • #55
                      Nu cred ca ai sa vezi senila de M1 sau pisisc la noi.In caz de ceva oricum trebuie sa ne descurcam cu ce avem.Sa nu credeti ca vine cineva sa puna umarul sa apere Romania.Mai ales ca europenii ne iubesc asa de mult.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • #56
                        Deci tre' sa jucam la cacealma, sa amenintam cu fratele mai mare, noi avand de fapt doar o sora.

                        Comment


                        • #57
                          Va gândiți mult prea departe. România este membru NATO si UE. Facem parte din aceste structuri din 2004 respectiv 2007. Credeți ca am intrat pe valoare? Va spun eu ca nu. Am fost acceptați exclusiv datorită poziției geo-strategice. Rusia nu vrea decât sa oprească iureșul american de a-și pune baze militare pana pe granita lor. Eu ii înțeleg. Sunt sigur că nu vom avea noi, România, razboi cu Rusia. In Crimeea au cel mai mare port de la Marea Neagra..."normal" sa-l însușească. Probleme cu rușii au sau vor avea ucrainienii si moldovenii. Știți ca o mare conductă de gaz ce alimenteaza sudul "Europii", inclusiv Bucureștiul trece pe zona asta cu Odesa. Știți ca in zona aceea a mării, imediat langa apele teritoriale românești sunt zăcăminte de gaz? Știți ca acele zăcăminte pot face concurență conductei mai sus amintite? Trebuie sa mai continui sau s-a înțeles?

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Comment


                          • #58
                            Eu zic sa ai rezervorul plin la masina si 2 canistre de doua'jde kile in portbagaj, daca iti vine hartia cu mobilizarea, lasa calculele pe seama lui Putin.

                            Comment


                            • #59
                              Eu sunt ca si rezolvat! Vedeți ce faceți voi

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                              Comment


                              • #60
                                Pentru Putin Romania e ca si rezolvata, 2 baxuri de vodka la Base si de maine avem limba oficiala RUSA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google