Cum Sa Montezi Instalatia Oglinzi Electrice Daca Nu Este Din Dotare,inclusiv Joystick

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "cipo- cat te costa sa-ti cumperi cablajul ? mult mai putin daca l-ai face de la 0 iti spun eu , daca achizitionezi cablajul te pot ajuta cu montajul sau te pot trimite la cineva

    Comment


    • Am comandat cablajul la Silviu79(foarte de treaba) astept sa ajunga luni ,si daca nu ma descurc voi apela la tine cosmin.Iti multumesc Mircea pentru ca incerci sa ma ajuti,chiar si de la distanta.

      Comment


      • cablajul gata facut costa undeva intre 80 si 100 de lei (din cate stiu)... eu mi-am facut singur cablajul si m-a costat 25 lei. pt detalii, pm. ;) numai bine.
        sigpic

        Comment


        • eu asa cum am scris mai sus undeva l-am achizitionat nou dar nu original a fost 50 lei, cipo daca este ceva te ajut sau nu te poti descurca...
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by cipo View Post
            am oglinzi,am mufe si papuci,imi puteti recomanda pe cineva care sa faca cablajul si sa-mi monteze tot pe masina?Nu de alta dar e posibil sa-mi prind urechile daca ma apuc eu de treaba si dintr-o mare consideratie pentru aspectul meu as prefera sa execute aceasta lucrare cineva care se pricepe sau care a mai facut ,electricianul meu a zis ca-l depaseste lucrarea.Exista varianta in care eu sa fiu atit de bou incit sa am cablajul din usi sau pina in tabloul de sigurante,si sa nu stiu?Mentionez ca am varianta Preference.
            Eu am facut montajul la Seleniu, intersectia Trafic Greu, au lucrat vreo 2 ore, treaba faina, plus montajul unor tweetere in locasurile ramase libere de la reglajul manual. Am avut cablajul si oglinzile de la colegii de forum.Nu mai stiu exact manopera, vreo 150 lei parca. Toate bune!

            Comment


            • Am reusit sa pun oglinzile simbata,fara probleme deosebite,functioneaza perfect,multumesc tuturor celor care m-au ajutat direct sau indirect cu sfaturi sau oferte de asistenta.

              Comment


              • sa te folosesti de ele, acum imaginea din spatele masinii sa schimbat,dar si reglajul oglinzii,aa alta viata,asa este cipo?!!
                sigpic

                Comment


                • De cind am oglinzi electrice,parca si motorul trage mai bine, Mircea.Mersi pentru sfaturi.

                  Comment


                  • eee,este vb de design-ul acestor oglinzi,trece vintul mai usor peste ele si puterea motorului este mai mare..cp si alta data.
                    sigpic

                    Comment


                    • salut, am si eu o intrebare:
                      ce imi recomandati, oglinzi after noi sau originale sh?

                      Comment


                      • valybeb poti lua oglinzi second la pret bun nu trebuie neaparat unele noi si daca ai noroc poti gasi si in culoarea masinii capacele,spor
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google