Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @catalinrusu
    Asa cum zicea Silviu noi ne referim la chinezarii la acele prodyse ieftine si proaste. Chinezii au o industrie f evoluata dpdv tehnologic.

    @Dănut stiu genul ala de cleme (stiu ca se folosesc cu precădere pe conductor plin dar poate ma insel). Eu unul nu am incredere in ele dar problema e la mine. La munca avem instalatii facute cu conectri rapizi (nu ca aia) si sunt ok.

    Comment


    • Off
      Discutie pe topicul Aliexpress pe soft referitoare la lucruri chinezesti.
      " Si calitate?**Varza a la China [emoji4] . Am cumprat eu prezervative durex cica de la magazinul oficial [emoji4] , sunt lubrifiante doar în varf restul e uscat, sunt mici in diametru te cam strâng si la lungime lipsete cam 1.5 cm ca cel cumprat din tara. Vb cu chinezul pu** si imi zice ca sa dau pe el cu lubrifiant separat [emoji4] sau sa cumpr premium... pe masa."

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • E aiurea ca in reprezentanta nu te ajuta daca vrei o astfel de priza in portbagaj, as fi mers la ei dar probabil nefiind o dotare a masinii din fabrica, nu o sa accepte sa monteze asa ceva. Poate sa o sa refac legaturile la priza si vositoresc firele, poate e mai sigur asa. Multumesc pentru raspunsuri baieti.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by dl_dr25 View Post
          Off
          Discutie pe topicul Aliexpress pe soft referitoare la lucruri chinezesti.
          " Si calitate?**Varza a la China [emoji4] . Am cumprat eu prezervative durex cica de la magazinul oficial [emoji4] , sunt lubrifiante doar în varf restul e uscat, sunt mici in diametru te cam strâng si la lungime lipsete cam 1.5 cm ca cel cumprat din tara. Vb cu chinezul pu** si imi zice ca sa dau pe el cu lubrifiant separat [emoji4] sau sa cumpr premium... pe masa."

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
          ( :
          Prezervative chiar n-am luat de la astia...
          (:
          Dar am citit despre trebusoara asta. S-au plâns destui ca-s mici... (:

          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

          Comment


          • salutare, de curand cineva mi a stricat yalele, ma gandesc acum sa le protejez cumva pe viitor, si sa deschid masina doar din telecomanda.

            soluția din cap e sa lipesc un fel de capace metalice astfel incat sa nu se mai poata introduce surubelnita sau altceva similar in yala.

            poate are si altcineva alte idei..

            Comment


            • Salut și bine ai venit pe forum!

              Cred că ceva de genul ăsta îți trebuie... (click)

              Butuc fals pentru portiere şi portbagaj, ideal pentru a preveni spargerea mașinii sau alte evenimente neplăcute. Se montează uşor şi acoperă perfect gaura celui original. Se poate vopsi în culoarea mașinii, compatibil la toată gama Dacia.
              Succes!
              Attached Files
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Chiar este buna ideea.
                Dar am alta intrebare, cum pot sa fac portbagajul sa se deschida ( sa sara ) la apasarea unui buton de pe cheie ? Ce modificari implica ?
                Are cineva asa ceva ? Car Trunk spring Lifting Device Automatic Upgrade For Renault sceni c1 2 c3 modus Duster Logan Sandero Car-styling
                http://s.aliexpress.com/mIr22IVV?fromSns=Copy to Clipboar

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Cu portbagajaul, da, se pare că este un pic mai delicată problema, implicând și alte minunății pe lângă acel butuc, dar la portiere cred că este ok varianta de mai sus.

                  Luna trecută parcă, l-au prins pe unul care vandaliza mașini. Ultima dată spărsese câteva zeci într-o singură noapte. Migra din oraș în oraș, căutat fiind de multă vreme. La știri nu au spus mare lucru și nici exact ce făcea, însă din imagini se vedea clar că era vorba numai de Dacii cu yalele distruse.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • @dl_dr25, iti trebuie doua lucruri:

                    1. un telescop care sa-ti impinga capota portbagaj in sus ( vezi aici )

                    2. un acuator care sa actioneze tija de deschidere ( vezi aici ); la L1 se putea lega la UCH pe un pin nefolosit. La L2 nu stiu daca exista asa ceva: o comanda separata pentru a doua apasare a butonului de deschidere)

                    Cele de mai sus le am pe L1. :-)
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Perfect, acum stiu pe cine sa intreb daca merge sau nu si daca ma ajuta

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Catalin S. View Post
                        Salut și bine ai venit pe forum!

                        Cred că ceva de genul ăsta îți trebuie... (click)


                        Succes!
                        mersi dar dacă pun butuc fals la portbagaj trebuie să pun alt sistem pt deschidere si parca nu m as complica atat de mult. o sa incerc sa le acopăr si vedem ce se intampla.

                        ms totusi de info,poate alții nu știau de ea

                        Comment


                        • La L2 e mai complicat, e mai mult de improvizat. Am tot intrebat si eu dar nimeni nu se baga. Bine eu am intrebat doar pe la service-uri care sa faca treaba responsabil nu pe genunghi ca nu vreau sa-mi bat joc de masina.

                          Catalin S, pentru butucul fals iti trebuie neaparat actuator/telescop ca nu mai poti deschide portbagajul altfel

                          Comment


                          • Iete huse la Lidl: https://www.lidl.ro/ro/saptamana-act...?id=340&week=1
                            Va luati? Eu din pacate inca nu am pe ce sa le probez La Logan exista airbag in scaune? Adica ar trebui ca si husele sa aiba loc pentru deschiderea lui? Stiu ca pare o intrebare de habarnist maxim dar nu dati cu parul

                            Comment


                            • L2 are patru airbag-uri, din care doua sunt pozitionate in scaunele fata.

                              Comment


                              • Am eu pe masina husse cumpărate din lidl din 2014 de când am cumparat masina si la scaunul șoferului s a descusut si s a tocit, si în dreapta unde sta sotia des s a tocit nitel, cam trebuie să le înlocuiesc
                                Am văzut în norauto ceva huse ce par mai de calitate dar dublu la pret fata de cele din lidl.
                                Ce husee huse aveti pe masini, si de unde le ati cumpărat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google