Achizitie Logan - 1.5 Dci 90CP E6

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E si asta un punct de vedere. Insa parca nu ma incanta, ideea de a avea o cutie oarecum automata, imi place, insa, nu Easy-R.
    Nu stiu ce sa zic...o sa ma mai gandesc. Astept sa vad ca cica vor da iar drumul la Rabla prin septembrie, poate apuc vreun tichet.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    Logan Ambition 1.6 8V

    Comment


    • @blanarucristi:

      degeaba te suna azi pt pret ). Asteapta facelift-ul ca sigur mai pun ceva briz-brizuri pe masina si o sa mai imbunatateasca si din gherle.
      La cateva luni dupa ce am luat eu masina, au implementat clima pe dacioaie. Si acum imi e ciuda ca nu am prins-o
      sigpic

      Comment


      • Si eu sunt de parere ca ai face bine să aștepți facelift-ul. Oricum trebuie să apară curĂ¢nd.

        Comment


        • Pai sigur astept faceliftul. Ca oricum mai devreme de octombrie-noiembrie nu o iau.

          Sent from my SM-G925F using Tapatalk
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment


          • Nu e facelift e ph2(phase deux) aka X52 ph2, iar mai devreme de decembrie nu vei avea mașina comandată Ă®n noeimbrie.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • merita o asteptare de 2-3 luni daca nu vrei sa te oftici 5-10 ani (cat ai in plan sa pastrezi masina)
              Last edited by pilifida; 5 September 2016, 14:32.
              sigpic

              Comment


              • Fara sa se supere cineva pe mine, am prevazut cu mult inainte faptul ca decizia va fi Dacia, iar restul discutiilor referitor la alte marci, inutile.
                Pai sigur astept faceliftul. Ca oricum mai devreme de octombrie-noiembrie nu o iau.
                Propun inchiderea topicului, cel putin temporar, pana la aparitia L2 ph 2

                Comment


                • ph2 sau facelift e aceiasi chestie

                  pt initioator

                  nu te culca pe o ureche cu dacia, foloseste perioada asta tampon pt prospectarea pietei/ofertelor

                  de ex aseara mi-am aruncat un ochi din plictiseala pe situl official Hyundai ro si am vazut ca noul elantra, abia lansat, vine cu o reudcere standard de 3 mii de euro (!) si la 14700 poti lua unu dotat cu tot ce e necesar, unde mai pui si un design f frumos si aerodynamic

                  la pretu asta f apropiat de al unui logan full (sub 1 mie de euro diferenta), masina e mai aratoasa, mai performanta, mai bine lucrata, mai sigura

                  A startup and walkaround demonstration of the new 2017 Hyundai Elantra SE in Laguna Hills as well as a quick non-sponsored plug of the Invisible Glass window...


                  cam asa arata in versiunea comfort, al 2lea nivel de echipare dupa cel de baza. masina din clipu asta e cea de baza, la 14200, la 14700 ai in plus proiectoare de ceata si un touchscreen la int de 5 inci
                  Last edited by cristi....; 5 September 2016, 15:58.

                  Comment


                  • Sunt de acord cu mr.K.

                    Vad ca unii colegi aduc discutii despre alte marci decat DACIA.Cand intru pe forumul "DACIA Logan Club" doresc sa aflu pareri si sfaturi numai despre aceasta marca de masina.Imi cer scuze daca postarea mea deranjeaza colegii cu "alte marci".
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • colegu voia o parere de achizitie, nu a zis de la inceput ca vrea dacia 100% ci ca merge si loganu sau daca exista alte variante de masini cel putin la fel de incapatoare, fasnete etc

                      povestea cu alte marci se justifica, eu I-am aratat ca in aprox aceiasi bani poate lua o masina de clasa compacta, nu subcompacta cum e loganu

                      acu daca voia musai logan de la inceput... sa fi spus

                      Comment


                      • N-a vrut Honda la 13 mii, tu ii dai Hyundai la aproape 15 mii.
                        De cand a precizat modul de constituire a bugetului, Dacia a ramas batuta in cuie.

                        De aia am si zis ca topicul asta e o sarada.
                        Nu trebuia aprobata deschideriea topicului
                        Ce-ar fi ca toti cei care vor sa cumpere un Logan, sa deschida un topic?
                        Nu exista atatea topice pentru motorizarile respective unde sa se puna niste intrebari?

                        Iar acum, sa stea topicul asta deschis pana prin decembrie, mi se pare inutil, nu aduce nimic nou.
                        Last edited by mr.K; 5 September 2016, 21:22.

                        Comment


                        • Ok. Se poate inchide daca deranjeaza atata.
                          Multumesc tuturor pentru sfaturi.
                          Mr. K, daca asa esti si in viata de zi cu zi, sincer, esti cam patetic.
                          Va rog sa inchideti threadul acesta.

                          Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                          Logan Ambition 1.6 8V

                          Comment


                          • Se inchide la cererea initiatorului.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google