Se Tureaza Singura In Mers 1.5 Dci Peste 4000 Rpm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Tureaza Singura In Mers 1.5 Dci Peste 4000 Rpm

    logan 2008 1.5 dci 68 cp motor k7k-k7 , prima data am patit o acum 2 luni ,
    s-a turat in mers , am presupus ca turbina ar fi luat o pe ulei( cu toate ca nu a scos fum si nu consuma ulei ) , asa a zis si mecanicul , asa ca am schimbat ansamblul central al turbinei , intradevar acesta avea joc .Totul era bine se simtea si diferenta am zis ca problema e rezolvata , pana azi cand a inceput sa faca iar , se tureaza la 4000 ( poate si mai mult ) o opresc din cheie ( stiu ca daca era sa fie pe ulei nu se oprea ) , nu socate fum nu se aud zgomote ciudate , masina trage chiar nu inteleg care e problema masina este intretinuta bine lichide ,filtre si distributie schimbate la timp. HELP !!!

    am uitat sa precizes ca intai se aprinde martorul de la bujii si a poi se tureaza
    Last edited by stendec90; 21 April 2017, 18:59. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Salut
    Eu iti recomand sa-i faci o diagnoza la un service autorizat cu tester pt renault dacia( clip sau DDT). Sigur ai o problema electronica. Lampa MIL ce se aprinde anunta un defect gravitate 1( injectoare, electrovana EGR). La o diagnoza, vei vedea ce defecte ai prezente.
    Respecte!

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google