Motor Logan 2 (1.5 DCi) Vs. Logan 1 (1.5 DCi))

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Costi-bc: da e o îmbunătăţire faţă de dci-ul vechi.

    Comment


    • Da este k9k-892, s-a pus pe logan din mai 2010 pana la Logan 2. Vine in 2 variante "75" si "90"cp.
      http://renault-repairs.com/renault-1-5dci-k9k-engine-overview/
      Last edited by proteinman; 21 June 2017, 23:48.

      Comment


      • Eu stiam ca loganul ph2 dupa 2012 au cam aceleas motorizari ca si cele dupa 2014 adica euro5, bine asta pana acum cand a aparut noul model, inclusiv cutia. Din ce observ la consum nu sunt mari diferente fata de euro 4 al meu de 63kw, a mea daca ma mentin pana in 140km/h autostrada si oras prin bucuresti, consuma undeva la 5,5-5,6l/100km real, pe bord mai mult 4.8l/100 nu am niciodata... Anul viitor ma gandesc la un update la euro 5 2015 2016... Credeti ca se merita sh undeva pana in 100k km?

        Comment


        • E o serie limitata ca sa zic asa; difera in privinta turbinei, a injectoarelor, a softului, pana si intercolerul, fata de k9k 612. E alt motor 892 ala.
          Varianta de 75cp are acelasi cod; k9k 892.
          Last edited by IancuMIC; 22 June 2017, 08:14.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by alex2_ar View Post
            Eu nu ma iau dupa ce scrie pe bord. La a mea bag 2 bidoane de 30l si fac peste 1000 km si 70% din acei km pe autostrada cu 150km/h.
            Pai tot 6 la suta da, conform datelor de mai sus.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by pilifida View Post
              Pai tot 6 la suta da, conform datelor de mai sus.
              Stiu, doar ca nu ma iau efectiv dupa ce scrie pe bord, ci doar in bidoane si distanta

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google