Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde gasesc si eu o oferta buna la niste sandale de iarna pentru Lighean 2?
    Ceva mediu-premium.
    Keep walking...

    Comment


    • Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.


      Poti cauta anvelopele de mai sus, producatorul e undeva la Medium. Eu le-am achizitionat si astept sa vina.

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        Unde gasesc si eu o oferta buna la niste sandale de iarna pentru Lighean 2?
        Ceva mediu-premium.
        uite aici... au livrare gratuita cu verificare daca iei 4 anvelope.
        sunt foarte seriosi. am luat de la ei doua seturi si vin calde, proaspat scoase din cuptor.
        poti sa-i intrebi la telefon ce dot au. dar sigur sunt de anul asta, ca vand in draci.

        https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[iarna]

        https://www.anvelopejantepromotii.ro...&mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[iarna]

        Comment


        • Multzam!
          Schimb cotiga, iau de asta cu motor de Matiz, ca 1.2 prea ma baga in scaun. Si na, s-o incaltz cu ceva decent
          Keep walking...

          Comment


          • Motor de Matiz dar daca le pui cap la cap face pe Korean in linie dreapta

            Comment


            • Originally posted by andreyi View Post
              Cred ca o sa iau Nexen, am vazut la semafor o Skoda Rapid sau Octavia noua cu anvelope marca asta, si parca mi-a dat curaj, plus laudele de pe internet.
              hai sa auzi si una nasoala. sunt foarte bune ca aderenta, dar ca geometrie, toate 4 s-au ovalizat dupa prima iarna. in mers, nu tinute in garaj. deci, semi-petarde. eu unul nu mai pun pe masini decat conti, michelin, goodyear, dunlop sau bridgestone. pirelli nu-mi inspira incredere pt ca italieni, pt ca fiat, ca sa parafrazez o replica celebra.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Ma... Ale mele au 4 ani, la 180 nu tremura volanul, pot sa ii dau drumul, merge drept...
                Drept e ca ale mele sunt de vara, Nblue
                Last edited by mumus; 20 September 2018, 17:16.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • sunt si eu in cautare de anvelope de iarna, si ma gandesc sa le cumpar de acuma din toamna, dintre:

                  Goodyear UltraGrip 9
                  Michelin Alpin A4
                  Nokian WR D4

                  Bugetul e aprox. 250ron per pneu. Care dintre ele ar fi recomandarea voastra?

                  sigpic

                  Comment


                  • Conti wintercontact
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by SoNyKeL View Post
                      ...
                      Nokian WR D4
                      ... Care dintre ele ar fi recomandarea voastra?
                      Asta as alege eu.

                      Comment


                      • Are careva gumele astea?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • eu zic sa va uitati pe rezultatele testelor de anvelope, nu tuturor le trebuie aderenta maxima pe zapada, de ex in zona noastra o anvelopa de iarna care obtine punctaj maxim pe ud, in detrimentul zapezii, e de luat. in zona vrancea, probabil ca e invers. in timisoara n-ai ce face cu nokian, la brasov n-ai ce cauta cu all-season-uri.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • salutare,

                            eu am avut pana anul trecut pe vechea masina Landsail Winter Lander. mai jos modelul. pentru Logan cu Jante de 15

                            https://www.anveloshop.ro/anvelope/a...-r15-88h-69005

                            le-am cumparat in 2016 si pot spune ca au fost mult mult peste asteptari. aderenta foarte buna in conditii de zapada afanata sau umezeala. La vremea respectiva am cautat ceva ieftin pentru o iarna dar s-a dovedit ca au mers 2 ierni si inca sunt ff ok.

                            Anul aceste pentru Golan imi iau tot aceasta marca fara discutii.

                            Minusul cel mare este zgomotul , dar avand in vedere stabilitatea masinii ma impac cu ideea.
                            Last edited by CostiC; 21 September 2018, 11:52.

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • foarte adevarat si ce zice seba, trebuie sa ne adaptam si la conditiile specifice zonei.

                              sigpic

                              Comment


                              • Asfaltul umed si rece e suprafata des întalnita iarna, , iar modul de comportare al gumelor pe suprafata asta nu stiu cat reiese din teste, de multe ori testezi direct pe masina ta.
                                In ultimii2-3 ani am vzut ca apar multe gume de iarna cu indice bun pe asfalt umed. Acum, depinde i ce temperatura a avut la teste acel asfalt umed.

                                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google