Problema Instalatie GPL 1.6 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Instalatie GPL 1.6 MPI

    Buna ziua,

    Detin un Logan din 2004 cu instalatie GPL. Acum vreo 3 saptamani am avut un incident rutier din care bara pe spate a fost partial sparta.(dupa incident instalatia gpl functiona 100% in parametri normal, nu a afectat rezervorul din roata de rezerva.)
    Am dus-o la un services care mi-au schimbat barile din spate....mi-au indreptat un pic tablele de fier de sub barile din spate.
    Mi-au spus ca a trebuit sa imi demonteze butelia ca sa poata suda.
    Dupa ce am luat masina de la services nu mai trece pe gaz deloc.....cand apas butonul de la bord...se taie benzina si nu primeste gaz.
    Cei de la services au spus ca nu isi explica de ce nu mai functioneaza ca ei doar au inchis robinetul si au decuplat firele si au scos butelia...la altceva nu au umblat.

    Are cineva idee care ar putea fi problema?
    Va multumesc.

  • #2
    verifica robinetul sa nu fie inchis sau firele de la electrovalva sa nu fie puse la locul lor

    Comment


    • #3
      Am verificat, robinetul era deschis iar firele sunt puse la locul lor.
      Am plecat azi spre benzinarie sa alimentez ca eram cu benzina pe rosu...la fel facea, se taia benzina si nu intra pe gaz.
      Dupa ce am alimentat de 50 lei benzina....am zis sa mai incerc o data..ca prin minune acum functioneaza perfect. Are cineva o idee care ar putea fi cauza?? ca am mai alimentat si cand am scos-o din service si nu a functionat.
      Last edited by cristiancp; 7 July 2018, 19:00.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google