Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noutati de la santierul podului Maracineni. Post anterior
    Din cauza vremii capricioase, caderile masive de apa au obligat pe cei din amonte, barajul de la Siriu a deversa controlat o parte din apa acumulata. Aceasta a avut cauza distrugerea unui pod de tuburi din jurul podului mai sus-amintit, construit de o societate comerciala.
    Ce s-a vazut: aglomeratia a crescut foarte mult, timpii petrecuti in stationare s-au lungit, tocmai din cauza acestui pod de tuburi pe care il frecventau multi localnici.
    Despre situatia, analiza lucrarilor, pe larg, detalii aici.
    Asadar, conform verificarilor repetate, se pare ca vom avea podul functional in termenul contractual stabilit.
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Multumesc pentru informatii.Chiar in weekend o sa trec pe acolo.Sa vedem cat e timpul de asteptare.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Care nu vrea să stea o ia prin Berca, mai multi km dar mergi nu stai în coloană
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Am vrut sa intreb..Deci se poate si prin Berca..!
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Revin cu noutati, podul de tuburi la care faceam referire este functional, mai multe detalii aici.
            Constat cu surprindere si mare mirare (in continuare), ca sunt multe autoturisme in tranzit FIX prin oras, cand acesta are o centura ocolitoare. Oare o fi atat de comod, relaxant sa freci ambreiajul, cutie etc ruland bara la bara? La ore care nu ar fi trebuit sa fie de aglomeratie, cozi de km prin oras (Unirii) pana la pod, intersectii blocate...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • Ieri am ajuns in zona Maracineni dinspre Bucuresti.Spre surprinderea mea nu am asteptat mult..Aprox.25 min.Pe centura s.a mers f bine pana la Petrom.ul de langa pod.In schimb sensul spre Bucuresti avea o coada destul de lunga,deoarece din 2 benzi se ajunge la 1.
              Prin oras am intrat doar la ore matinale..In rest,centura za best!
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • La intoarcere am prins coada destul de lunga.Cam in 25 min am trecut..
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • A ajuns cineva pe traseul Targu Secuiesc Ojdula Panciu Tisita?Am auzit zvonuri ca drumul ar fi proaspat asfaltat...
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Da, este asfaltat de câțiva ani, se merge foarte bine si nici nu este aglomerat. Mai este o varianta sa ajungi la Panciu de la Lepșa se face stânga spre Soveja (stațiune) apoi spre Panciu dar e foarte rău drumul (am înțeles ca acum s au alocat fonduri pt reparare). Dacă mergi pe varianta Tg secuiesc-Ojdula- Lepșa- Vidra- Bolotești- Tișița, drumul este foarte bun!

                    Comment


                    • Mersi mult!N.as vrea sa mai ajung prin Onesti Adjud!Destinatia finala e Vaslui.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Eu trebuie sa plec (abia astept intr-un fel) la Mangalia in 01.08. Imi este urat de drumul lung. Voi merge pe traseul Caransebes -->Severin-->Craiova-->Pitesti--> A1 Bucuresti (probabil oras estimez sa ajung in jurul orei 5 dimineata)--> A2 Constanta ---> Mangalia..

                        daca aveti ceva info despre drumuri... lucrari pe traseul asta... apreciez ajutorul.,

                        merci

                        costi

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Daca ajungi la 5 a.m. in Bucuresti nu are rost sa mergi pe centura.Macar daca era gata toata.Iti sugerez sa mergi pe Splaiul Independentei ,treci de Targ Vitan..de acolo nu mai mergi mult si dai in A2.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Update pod Maracineni...
                            Au fost turnate ultimele straturi de beton, se asteapta maturarea fireasca-cca 30 de zile.
                            Toate tronsoanele metalice au fost reconditionate (sablate, vopsite), lucrarile sunt in grafic.
                            Ramane asadar, aceeasi data contractuala pentru inaugurare - sf de Gustar 2018
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Originally posted by CostiC View Post
                              Eu trebuie sa plec (abia astept intr-un fel) la Mangalia in 01.08. Imi este urat de drumul lung. Voi merge pe traseul Caransebes -->Severin-->Craiova-->Pitesti--> A1 Bucuresti (probabil oras estimez sa ajung in jurul orei 5 dimineata)--> A2 Constanta ---> Mangalia..

                              daca aveti ceva info despre drumuri... lucrari pe traseul asta... apreciez ajutorul.,

                              merci

                              costi
                              Daca tot mergi prin Craiova, de ce nu mergi pe ruta Craiova- Alexandria- Giurgiu- Oltenita- Calarasi- A2- Mangalia? Este cu ceva mai lunga decat cea pe care ti-ai propus-o tu, dar este mult mai putin aglomerata. In plus de asta, starea drumurilor este foarte buna (cu o mica exceptie de cateva zeci de km intre Ghimpati si Giurgiu, unde exista unele denivelari si, personal, n-am putut merge cu mai mult de 70-80 km/h, ca scutura prea tare masina).
                              Ca sa nu mai zic ca pe A2 intri doar la Drajna, asa ca scapi de portiunile alea denivelate de pe la Fundulea, despre care tot aud la TV.
                              La mine este al doilea an consecutiv in care am mers la mare pe traseul asta si-mi place foarte mult. Probabil ca tot pe acolo voi merge si anul viitor. Am facut cca. 11 ore intre Petrosani si Eforie Nord, dar cu tot cu pauzele care au durat si ele aproape o ora si jumatate in total.
                              Last edited by Cherubino; 25 July 2018, 09:45.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Bacau-Ramnicu Sarat-Sutesti-ianca-Bordei verde-Viziru-Luciu-Harsova-Ovidiu-Navodari-Mamaia. 365 km , ora 5-9 , fara AC , consum 6,0 %.
                                inapoi, aceeasi ruta , 13-18 cu o oprire, cu AC , consum 6,2 %.

                                diferite segmente de drum , dar in mare asfalt bun , fara probleme. trebuia sa precizez , 1.9 tdi, 105 cai incarcata full.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google