Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai puțin că nu cred că am înțeles...

    Adică în cazul meu, unde am plătit aproape 1500 lei în urmă cu vreo 3 ani, se aplică dobânda din momentul plătirii taxei până la data achitării sau din momentul în care am depus dosarul pentru recuperare? Altfel spus, de când începe calcularea dobânzii?

    Mulțumesc!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Aici vorbim si postam doar Stiri Auto.
      Va rog.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Cu scuzele de rigoare, dar știrea despre taxa aceasta se află pe mai toate siteurile la categoria "știri auto"... doar că acolo nu se poate discuta / comenta la fel ca pe forumuri.

        În fine.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • De la o vreme...
          Art. 102, alin. 36 din Codul Rutier prevede: “Constituie contravenții și se sancționează cu amendă: Aplicarea de afișe, reclame publicitare, înscrisuri sau accesorii pe parbriz, lunetă sau geamurile laterale care restrâng sau estompează vizibilitatea sub limita legal admisă ori împiedică sau diminuează eficacitatea dispozitivelor de iluminare și semnalizare luminoasă ori citirea numărului de înmatriculare”.
          Pe lângă amendă, șoferilor li se reține certificatul de înmatriculare.


          Adevarat ca unii au 25 de iconite agatate de parbriz.
          Dar unii, printre care si eu, n-avem iconite, dar avem: un detector radar, o camera DVR, un suport telefon mobil, etc...

          Daca va puneti in gura cu Garcea pe alte teme, luati in calcul ca puteti lua amenda oricand (si) pe articolul de mai sus.

          Comment


          • Originally posted by Catalin S. View Post
            Cu scuzele de rigoare, dar știrea despre taxa aceasta se află pe mai toate siteurile la categoria "știri auto"... doar că acolo nu se poate discuta / comenta la fel ca pe forumuri.

            În fine.
            Suntem pe un forum. Aici avem topicuri cu subiecte destul de clar delimitate; daca nu esti sigur despre acest lucru, e bine sa citesti inainte de posta, primul post; adica sa vezi ca a vrut a spune autorul.

            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • nu vreau sa ma bag ca musca, dar daca treaba cu taxa este o stire de actualitate, e tot stire auto, nu numai cat au crescut vanzarile la "pejos".
              aia spunea si autorul: "stiri auto de tot felul".

              Comment


              • M-am gândit că ar fi bine pentru membrii acestui forum să avem un topic unde să postăm ultimele ştiri, respectiv noutăţi din domeniul Auto.
                nedelica te prefaci sau chiar nu poti pricepe?
                Despre taxa auto, aici:
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • si taxa nu e auto ?! sau e "domeniul agro" ? domeniul auto cuprinde tot ce e legat de masini, inclusiv taxe si impozite, spalatorii auto...etc

                  Comment


                  • @catalonia cheia este aici "care restrâng sau estompează vizibilitatea sub limita legal admisă" , o camera DVR e foarte mica, nu are cum sa estompeze vizibilitatea. Eu o am montata langa oglinda in partea dreapta, abia daca se vede.
                    Nu am cruciulite sau alte matanii dar cred daca ai ceva de bun simt, ca dimensiune, nu se va lua nimeni de tine.

                    Comment


                    • Maşinile care au volanul pe partea dreaptă ar trebui interzise în România. Este propunerea unui deputat PSD care consideră că vehiculele sunt periculoase în trafic, pentru că nu le oferă şoferilor o bună vizibilitate. Pe stradă, mulţi cred că pericolul vine de la cel care conduce, nu de la maşină
                      Aleşii vor să scape de maşinile cu volanul pe dreapta care circulă pe şoselele noastre, dar părerile şoferilor sunt împărţite.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • au mai incercat, dar cat timp au fost in UE nu se putea pe motiv de libera circulatie.
                        dar sa speram ca acum se poate.

                        Comment


                        • Mă scuzați, dar aceasta nu este știre auto.
                          Momentan este doar posibil proiect de lege.

                          *asta apropos de taxa auto unde exista deja lege

                          Sper că știți de glumă.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Legat de volanul pe dreapta, cam greu de interzis atât timp cât suntem în UE. Eventual obligați să își pună oglinda periscopica sau ceva care sa le atenueze handicapul de a nu avea vizibilitate mai ales la depășiri

                            Comment


                            • nu e deloc greu fiindca nu mai e anglia in ue, si nicio alta tara din ue n-are circulatie pe stanga. cat erau englezii in ue, ii defavorizai, dar acum e ok.

                              Comment


                              • Pai rămâne Irlanda și mai e și Malta. Nu poți să interzici deoarece sunt tari membre

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google