Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar nici nu prea sunt utilizatori multi care fac peste 30-40mii pe an, multi ( eu unul ) undeva la 15mii.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Comment


    • Cunosc cativa utilizatori de 0,9tce care au spre 200kkm si nu au nici o problema cu lantul.

      Comment


      • L-am mai pus o data
        Zgomot de lant
        sigpic

        Comment


        • Da, exact asa face si la mine, ca in clipul lui Stoicanu

          Comment


          • Se pare ca nimic nu s-a schimbat pe perioada cat am avut BAN, probleme si iar probleme.
            Problemele cu lantul vor aparea tot mai des, odata ce numarul de km la masinile d epe forum va creste.
            Si nu e mr.K de vina, e Dacia care foloseste metal prost pentru lant.

            Comment


            • Bine ai revenit
              Poate o data cu inmultirea cazurilor se vor sesiza si ei
              sigpic

              Comment


              • Bine ai revenit

                Comment


                • Originally posted by stoicanu View Post
                  L-am mai pus o data
                  Zgomot de lant
                  https://youtu.be/pJfu6ucTN8Y
                  Mersi. Face urat
                  Eu cred ca prin 2020 nu o sa se mai fabrice acest motor...abia atunci Dacia va "rezolva" problema.

                  Cred ca sunt destule lanturi picate. Discutam noi aici, dar nu trebuie sa uitam faptul ca multi nici macar n-au auzit de acest forum sau nici macar nu stiu sa foloseasca asa ceva.

                  Comment


                  • Voi care ati avut probleme ati mers intr-un ritm sportiv sau ati facut altceva deosebit in mod constant? Era cineva care zicea acum cateva luni ca schimba pe la 4000 ture...

                    Comment


                    • dar totusi cate cazuri de genu sunt comparat cu vanzarile... ca asta e mai interesant de stiut..

                      Comment


                      • Originally posted by iatagan View Post
                        Voi care ati avut probleme ati mers intr-un ritm sportiv sau ati facut altceva deosebit in mod constant? Era cineva care zicea acum cateva luni ca schimba pe la 4000 ture...
                        Eu merg destul de sportiv....adica tin masina turata intre 4000 si 6000 rot/min.
                        Dar cand e drum intins nu merg asa. Oricum am mereu, indif de drum, peste 2000 rot/min.
                        Ce sa spun...masina merge super ( aproape 75k km ). Sa fie oare de la acele "smucituri" la accelerare si scouri din frana de motor?

                        PS: cand a aparut acest motor pe piata toata lumea vorbea despre turbina..........iata ca turbina tine bine, lantul in schimb lasa de dorit pe ici` pe colo`. Sper sa n-am probleme, folosesc ulei Valvoline syn power.

                        Comment


                        • Efectuat azi revizia(5 ani fara griji) de 1 an la 0.9tce. Nu au fost nici un fel de probleme. Programarea la revizie am efectuat-o acum 3 saptamani prin VC. Cost revizie 0 ron.

                          Comment


                          • Ce ulei ți-au pus?
                            Plăcuțele de frână, discurile sau elementele de direcție sunt incluse în aceste revizii în cazul în care se impune înlocuirea lor?

                            Comment


                            • Plăcuțele de frână, discurile sau elementele de direcție sunt incluse în aceste revizii în cazul în care se impune înlocuirea lor?
                              Tare asta.

                              Mai bine te interesai daca intra distributia, aia conteaza mai mult financiar.

                              Comment


                              • Din ce spunea Renault acum cativa ani, lantul nu necesita intretinere si durata lui de viata este aceeasi cu cea a motorului. Ca practica poate dovedeste cu totul altceva este alta mancare de peste.
                                In cadrul reviziilor nu se face intretinere iar daca are probleme pe perioada de garantie se va inlocui fara costuri din partea clientului cu conditia efectuarii reviziilor doar la ei (probabil si cu materialele doar ale lor).

                                https://www.gruprenault.ro/media/ult...andero-stepway

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google