Problema cu lichidul de parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema cu lichidul de parbriz

    De cand cu toate lucrarile astea prin bucuresti merg la munca cu ratb-ul si folosesc masina doar la iesiri din bucuresti sau cumparaturi. Am constatat ca dupa o perioada de 2-3 saptamani in care nu merg cu masina imi dispare lichidul pentru parbriz. Stie cineva care ar putea fi motivul?
    fara linkuri externe in semnatura

  • #2
    Daca nu ti-l ia cineva ) ) se evapora. Contine o concentratie de alcool care se evapora daca vasul nu se inchide ermetic.

    Comment


    • #3
      Vezi sa nu fie borcanul gaurit. Ca sa verifici, pui o data apa si il lasi asa. Daca se duce, e borcanul gaurit, daca nu, inseamna ca lichidul de parbriz se evapora.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        se mai si varsa de la gropi...nu miroase a spirt in masina cand dai in gropi ?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Vezi sa nu fie si furtunul de la motoras crat si sa curga usor pe acolo pe langa borcan ,uita-te cu atentie
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #6
            Pe vremea asta nu prea cred ca se evapora,dar problema s-ar putea sa fie(cum zicea si Brutus)la capatul furtunului de la "mufa" rezervorului.Eu am intarit toate capetele furtunelor de instalatia pt stropit parbrizul cu un scotch din aluminiu pt ca ,crapau mereu.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              d-fens adica aluband :d

              sigpic

              Comment


              • #8
                Degeaba si eu le-am pus intaritura din banda izolatoare si tot s-au taiat ,acum eu am pus furtun transparent de dacia 1300 si se pare ca tine ... deocamdata
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  Sincer sa fiu nu stiu cum se numeste,l-am adus din Anglia.Brutus,daca e din aluminiu nu are cum sa crape.Eu l-am pus din primavara anului trecut
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    Nu se numste aluband, e un fel de scotch dinaluminiu. Se gaseste prin Praktiker si Bricostore.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by D-FENS
                      Sincer sa fiu nu stiu cum se numeste,l-am adus din Anglia.Brutus,daca e din aluminiu nu are cum sa crape.Eu l-am pus din primavara anului trecut
                      Foarte bine ,inseamna ca este de calitate eu nu am avut ,poate o sa-mi pun si eu dar deocamdata ma descurc cu asta
                      "cromul este placerea mea"
                      "cui nu-i place , valea"

                      Comment


                      • #12
                        Duck-tape :d

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Cam asa ceva. Numai ca e facuta de Bison.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google