Ambreiaj MCV 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambreiaj MCV 1.6 16V

    Loganului meu i-a fost schimbat kit-ul de ambreiaj in Aprilie anul acesta. Pana sa îl schimbe, ținea puțin mai sus de jumătate, totul era ok. După schimbare, intr-un “service” in curtea cuiva, pedala se apasa foarte ușor și tine sus, trebuie sa ii dau drumu aproape de tot ca sa plece puțin din ambreiaj și pleacă destul de greu. Ambreiajul l-am schimbat pentru ca atunci când se încălzea trepida foarte rau mașina la plecare. Eu ma asteptam sa meargă la fel ambreiajul ca atunci când am luat eu permisul și mașina avea 70 000, sa plece din ambreiaj și cu a doua. “Mecanicii” au rămas cam așa când au montat totul și mașina nu pleca deloc când ridicau piciorul de pe ambreiaj. După ce s-au chinuit aproximativ o ora, unul dintre ei scuipând lichid de frână pe sub mașina și celălalt dând pedale, au reușit sa o facă sa meargă așa. Se poate remedia ceva din purjare, sau?

  • #2
    ce ambreiaj ai pus? ce anume ai schimbat? disc placa rulment?

    Comment


    • #3
      A fost schimbat kit-ul de ambreiaj, ce ambreiaj a fost, nu știu sa spun, l-am comandat, băieții de la service l-au luat și l-au pus

      Comment


      • #4
        roxyy2017

        Un site foarte bun
        Jante din aliaj si tabla ieftine orice auto.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google